„Making a Different Day“ v MONDI Štětí a.s.

Novinka je ze dne: 01. červenec 2015

Nadace dřevo pro život se aktivně účastnila akce Making a Different Day (MDD), kterou pořádala společnost MONDI Štětí a.s. pro své zaměstnance přímo ve svém areálu ve Štětí. Making a Different Day neboli Den pro změnu se uskutečnil v MONDI Štětí dne 20. 5. 2015.

Vzhledem k velmi pozitivnímu ohlasu projektu Nadace dřevo pro život v loňském roce byla Nadace pozvána také letos, aby formou aktivní ukázky představila vybrané činnosti a znalosti lesníků pečujících o les.

Prostřednictvím interaktivních ukázek Nadace prezentovala tři znalostní aktivity:

  1. Vědomostní přehled o přírodě a lese kolem nás – lesní „poznávačka“ od pupenů až po lesní zvěř. Ukázky byly zaměřeny na základní znalosti o lese a přírodě.
  2. Měření stojícího stromu a používání lesnických map -nejsou mapy jako mapy a lesnické jsou opravdu zajímavé a zkouška z geometrie při měření stojícího stromu.
  3. Těžební činnost – zajímavé informace o vývoji těžeb v ČR a logické souvislosti se zpracováním dřeva, měření ležícího stromu a číslování vytěžených a změřených stromů.

Cílem bylo představit les jako zdroj dřeva – obnovitelné  suroviny.  Ukázat souvislost mezi trvale udržitelným hospodařením v lesích a prací lesníků a zdůraznit, jak je vazba mezi hospodařením v lesích a zpracováním dřeva úzká a logická. To vše formou praktických ukázek a soutěží.
Nezaměnitelnou atmosféru akci dodaly lesní rohy, jejichž troubení se ozývalo v pravidelných intervalech po celou dobu konání DDM. Spokojenost s vydařenou akcí byla ke konci dne na obou stranách – Nadace opět o kousek posunula osvětu lesnictví a zaměstnanci Mondi si aktivně užili další ročník akce Den pro změnu ve výjimečné atmosféře. 

Celkové hodnocení účasti Nadace dřevo pro život vyjadřuje velmi krásné poděkování od organizátorů celé akce:  „Děkujeme Nadaci za opětovné perfektní zvládnutí přípravy i samotné akce“

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací