Které lesy pomohu svým darem zalesnit?

Novinka je ze dne: 28. listopad 2019

Které lesy pomohu svým darem zalesnit?

Pomozte českým lesům. Darujte jim nové stromky. Za každých dvacet pět korun, které darujete, bude zasazen jeden stromek v českých lesích. Za Vaši podporu obdržíte certifikát, který si můžete nechat, nebo jej darovat jako smysluplný vánoční dárek. Více si o kampani Darujte stromečky pod stromeček přečtěte v našem druhém článku.

Podpoříte všechny lesy zapojené do projektu. Tyto lesy jsou volně přístupné veřejnosti a starají se o ně soukromníci – členové komunity „Dřevo je cesta“. Můžete si také vybrat jenom jeden konkrétní les a na ten přispět. Na Váš výběr se zeptáme v druhém kroku darovacího formuláře.

Proč bychom měli podpořit zalesňování a jaké stromy se za náš dar vysadí? Zeptali jsme se na to konkrétních vlastníků lesů: 

ines kunstat

Lesy v okolí Kunštátu na pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny (zalesní je INÉS Kunštát, s.r.o.)

Za Váš dar vysadíme jedle, buky, duby, smrky, javory, lípy, olše, douglasky, modříny. V menší míře třešně ptačí, hrušně polničky a jilmy.

Proč nám Vaše pomoc pomůže? Les je základ přírody. Tam, kde není, nastane problém – viz pouště nebo severské státy. Bez lesa není stín a stále fouká vítr. Vysušuje se krajina a všechno hyne. Na Islandu lesy vykáceli a teď je po letech znovu zakládají. Zjistili, že bez lesů mají problém. Lesy se přímo dotýkají každého člověka. Každý jde někdy na houby, ale nebude kam. Každý v létě rád využije stín lesa a jeho chlad. Nebude. Každý rád využívá les, o který se jeho majitel dobře stará. Teď je čas to využívání vlastníkům lesa vrátit. Je to společný zájem všech.

 

cm pernica 1

Lesy u Nového Knína ve Středočeském kraji a kolem Opočna v Královéhradeckém kraji (zalesní je Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o.)

Za Váš dar vysadíme duby, lípy, javory, jedle a douglasky.

Proč nám Vaše pomoc pomůže? Les je naše kulturní bohatství. Bez lesa není voda, bez lesa není život. Díky kůrovcové kalamitě teď můžeme o velkou většinu našich lesů přijít. Je potřeba naše lesy zachránit a kalamitní plochy znovu zalesnit, aby tu les zůstal i pro další generace. Lesníci si už sami nepomohou a státní pomoc nepřichází. Budeme rádi za každou pomoc. Děláme to pro sebe!

 

woodmaniaweb2Lesy u Milešova nad Vltavou ve Středočeském kraji (zalesní je Woodmania)

Za Váš dar vysadíme douglasky a jedle.

Proč nám Vaše pomoc pomůže? V letošním roce jsme museli kvůli kůrovcové kalamitě vytěžit cca 110 m3 smrkové kulatiny z lesa. Nejstarším smrkům, které jsme museli vytěžit, bylo cca 120 let a sázela je moje praprababička. Budeme moc rádi, když nám pomůžete les obnovit. Chceme, aby byl odolnější a připravenější na měnící se podnebí.

 

Všechny lesy můžete pomoct zalesnit přes darovací kampaň Darujte stromečky pod stromeček.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací