CDP IVORY podpoří vzdělávání dětí o lese s lesníkem

Novinka je ze dne: 27. květen 2019

CDP IVORY podpoří vzdělávání dětí o lese s lesníkem

Máme velkou radost, že společnost CDP Ivory, největší firma v České republice dovážející dřevěné pelety a brikety, se rozhodla ve své jarní kampani podpořit environmentální vzdělávání dětí, které v rámci projektu Do lesa s lesníkem zajišťuje naše Nadace.
 
Pelety a brikety, které společnost dováží specializovanou logistikou koncovým zákazníkům v podstatě až ke kotli, pocházejí ze zbytků, které vznikají při zpracování kmenů stromů na pilách. Piliny, pro něž dříve nebylo využití, se tak nyní smysluplně využívají na výrobu potřebné energie. Jsou lisovány do formy topiva, které je na rozdíl od fosilních paliv obnovitelným zdrojem energie. Jsou zárukou efektivního spalování šetrnějšího k životnímu prostředí.
 
„Spolupráce s Nadací dřevo pro život je pro nás způsobem, jak pomoci několika skvělým věcem zároveň. Velmi intenzivně totiž vnímáme potřebu vidět v našem konání přesah do životního prostředí. Vždyť jsou to právě stromy, jimž vděčíme za materiál pro výrobu pelet a briket. Zároveň chceme posílit povědomí o výhodách vytápění biomasou, a to jak pro uživatele, tak pro přírodu. V Nadaci jsme našli partnera, kterému na obou oblastech záleží. Proto její činnost rádi podpoříme,“ říká Jiří Vrba, jednatel CDP Ivory.
 
Společnost CDP Ivory se nám zavázala v rámci své jarní kampaně přispět z každé tuny zakoupeného paliva 10 Kč na podporu vzdělávání dětí o lese a dřevě. Jaká částka to nakonec bude, zatím nevíme. Kampaň ale končí již na konci května a zapojit se můžete i vy. Jak na to, zjistíte zde.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací