Dřevo pomáhá našemu zdraví

Novinka je ze dne: 16. leden 2018

Dřevo pomáhá našemu zdraví.

Znáte 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs)? Jsou to globální cíle, které schválila OSN pro období let 2015–2030. Mají vést k lepšímu životu na Zemi a k jejich naplnění může přispět každý z nás. Nadace dřevo pro život vám v těchto týdnech ukazuje, jak k jejich naplňování napomáháme využíváním dřeva. Pokračujeme.

Využíváním dřeva napomáháme plnit Cíl 3.: Zdraví a kvalitní život

Určitě jste už slyšeli, že pobyt v přírodě upevňuje lidské zdraví či že procházka po lese prospěje vaší psychice. Sníží vám krevní tlak, a dokonce utlumí pocit bolesti. Tohle všechno víte, ale ne a ne si najít čas na pravidelné výlety do přírody?

Pokud nejste vzácnou výjimkou, trávíte podle průzkumů 80 % až 90 % svého času v interiérech a na procházky lesem vám nezbývá moc času. Co s tím? Přeneste si les k vám domů a obklopte se dřevem. Dřevěné povrchy v interiéru mají stejně jako samotný les pozitivní vliv na lidskou psychiku. Snižují celkovou hladinu stresu, tepovou frekvenci a mají za důsledek rychlejší regeneraci a vyšší schopnost koncentrace.

Dřevo na nás působí uklidňujícím způsobem, i pokud se ho v interiéru dotýkáme. Dřevěné stoly, židle, anebo třeba nádobí jsou tedy dobrou volbou. Bonusem pro vás bude i charakteristická vůně dřeva, kterou cihla ani beton nevykouzlí.

Navíc na rozdíl od skla, plastu či kovu uchovává dřevo záporně nabité ionty, které mají schopnost navozovat takové příjemné pocity, jako máme třeba u moře, v lese nebo po dešti. Některé dřeviny dokonce pomáhají čistit plíce, obsahují pozitivní antibiotické látky a vytváří antibakteriální prostředí. Dřevo je tedy pro naše zdraví velmi prospěšné.

Prostor, ve kterém denně přebýváte a předměty, kterými se obklopujete, výrazně ovlivňují vaše životy. Myslete na to, až budete vybírat nové vybavení vašeho bytu, domu nebo kanceláře.

Využíváním dřeva pomáháme.  #GlobálníCíle #SDGs

 

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací