Nadace dřevo pro život odstartovala projekt „Stavím ze dřeva, stavím pro život“

Novinka je ze dne: 26. leden 2016
Obecná novinka

Nadace dřevo pro život odstartovala projekt „Stavím ze dřeva, stavím pro život“

 

Praha, 25. 1. 2016: V pátek 22. 1. 2016 v 10 hodin proběhla na veletrhu Cesty dřeva v Praze tisková konference ve spolupráci s RD Rýmařov. U této příležitosti zveřejnil pan ředitel Ing. Stanislav Polák v rámci své přednášky nový projekt Nadace dřevo pro život „Stavím ze dřeva, stavím pro život“.

 

Tisková konference na téma „Představení energeticky efektivního typového domu pro dotaci NZÚ 2016 od společnosti RD Rýmařov“ byla zahájena přednáškou „Spoutané energie slunce a dřeva” pana ředitele Poláka. Ten v závěru svého vystoupení vyzval za Nadaci dřevo pro život českou společnost k většímu využívání dřeva v každodenním životě v rámci ochrany životního prostředí.

Nadace se dlouhodobě věnuje osvětě veřejnosti a svými projekty podporuje využívání dřeva jako jediné významné obnovitelné suroviny v naší republice. Do této činnosti spadá proto i nový nadační projekt „Stavím ze dřeva, stavím pro život“. Firmy, které se do něj zapojí, získají od Nadace pečeť kvality, která veřejnosti oznamuje, že daná společnost je seznámena s procesem trvale udržitelného hospodaření v lesích, chápe dřevo jako obnovitelný materiál a využívá jej v souladu s ochranou přírody.

Jak zdůraznil pan ředitel Polák: „Cílem vyhlášeného projektu je motivovat společnost, aby se ve svých každodenních rozhodnutích soustředila na využívání přírodních sil ve prospěch kvalitnějšího života na Zemi.“ Zároveň dodal, že je ale také třeba podporovat rozvoj nejmodernějších technologií s nízkou energetickou spotřebou. Příkladem takové synergie přírody a moderní doby jsou energeticky pasivní dřevostavby využívající na maximum obnovitelné zdroje.

Tento projekt a jeho filosofii jako první podpořila společnost RD Rýmařov, která spolu se svými partnery Fenix, Siemens, Fermacell, ISOVER, Baumit a ČEZ bezezbytku propojuje synergii přírodních sil a inovativních schopností člověka. Během tiskové konference tak tyto firmy představily nová řešení úspor energií při výstavbě rodinných domů.

Kontakt:

Terezie Poláková

PR a sociální média

pr@drevoprozivot.cz

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací