Nadace dřevo pro život pomohla postavit první dětské hřiště v Malém Tibetu v Indii!

Novinka je ze dne: 01. září 2015
Obecná novinka

Nadace dřevo pro život pomohla postavit první dětské hřiště v Malém Tibetu v Indii!

Hnutí Brontosauři v Himalájích postavilo v létě 2015 vůbec první dětské hřiště v Malém Tibetu v Indii. Hřiště vystavěné nedaleko školy ve vesnici Mulbekh má hexagonální tvar se šesti houpačkami a dle českých dobrovolníků si jej místní děti rychle oblíbily.

Brontosauři staví ve vesnici Mulbekh již několik let novou školu pro zdejší komunitu. Aby místní děti měly možnost si po škole odpočinout a pohrát si, rozhodli se Brontosauři postavit jim v průběhu projektu také úplně první dětské hřiště v regionu.

Předseda hnutí, pan Jiří Sázel, proto oslovil v březnu 2015 Nadaci dřevo pro život s prosbou o spolupráci při hledání vhodné české firmy, která by českým dobrovolníkům v Malém Tibetu poskytla know-how pro stavbu dětských hřišť. „Projekt Brontosaurů v Himalájích se v mnohém shoduje s cíli Nadace, proto nám bylo velkým potěšením se do projektu zapojit,“ uvedl ředitel Nadace dřevo pro život, pan Stanislav Polák.

Nyní je hřiště již dokončené a děti si na něm o volných chvílích nadšeně hrají!

“Děkujeme Nadaci dřevo pro život, která nám pomohla projekt inicializovat a poskytla nám kontakt na zábavní centrum Mirakulum, které poskytlo námět a projekt hřiště,” ocenil spolupráci s Nadací dřevo pro život předseda Brontosaurů v Himalájích, pan Jiří Sázel.

Z vydařeného projektu máme velkou radost a přejeme Brontosaurům v Himalájích i místní komunitě mnoho zdaru při stavbě nové školy!

Podívejte se teď spolu s námi na to, jak si tibetské děti užívaly svoje první zhoupnutí na nové houpačce.

Více informací najdete zde: http://www.brontosaurivhimalajich.cz/2015/7/27/postavili-jsme-prvni-detske-hriste

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací