Naše Nadace se opět představila na Dožínkách na Letné

Novinka je ze dne: 12. září 2018
Obecná novinka

Naše Nadace se opět představila na Dožínkách na Letné

V sobotu 8. září se na Letenské pláni konal 2. ročník zemědělských slavností Dožínky na Letné. Hlavním cílem akce, organizované Ministerstvem zemědělství, byla podpora zemědělství, agroturistiky, folkloru, tradice a historie.

Do akce se zapojila i Nadace dřevo pro život, která  si pro návštěvníky připravila interaktivní výstavku o dřevě. Návštěvníci u nás mohli vyplnit kvíz s 10 otázkami, které je přiměly zamyslet se nad tím, kde všude je možné dřevo využívat a jaké jsou jeho vlastnosti oproti jiným materiálům. Pokud kvíz vyplnili správně, přečetli si v tajence, že Dřevo je naše budoucnost.

nadace dozinky

Většina lidí se tak poprvé dozvěděla, že existují ponožky vyrobené ze dřeva (resp. z viskózy, což je materiál vyrobený na bázi celulózy, která často pochází právě ze dřeva) nebo bambusový dřevěný kartáček, který se po svém použití rozloží mnohem snadněji než plastový. Velkým překvapením byla pro všechny odpověď na otázku, zdali je hygieničtější dřevěné, nebo plastové kuchyňské prkénko. 90 % účastníků si myslelo, že z hygienických důvodů je lepší plastová varianta, protože se lépe umývá. I když je vhodné omývat a čas od času i dezinfikovat obě varianty prkének, vhodnější je prkénko dřevěné, jelikož je přirozené antiseptické. Dřevo totiž obsahuje silice, které jsou schopny, pokud je prkénko přírodní a povrchově neošetřené, bakterie ničit. Což plast neumí. 

Na konci dne jsme z 220 vyplněných kvízů od návštěvníků Dožínek vylosovali výherkyni dubových hodin. Stala se jí paní Švarcová, která prý něco vyhrála teprve podruhé v životě. „Poprvé, když mi bylo 18 let, jsem vyhrála dřevěné pádlo. A teď, když mi je 87 let, tak dřevěné hodiny,“ svěřila se nám výherkyně. Bylo nám ctí jí hodiny osobně předat.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací