Navštivte nás na Evropském kongresu lesní pedagogiky

Novinka je ze dne: 16. srpen 2017
Obecná novinka

Navštivte 12. Evropský kongres lesní pedagogiky

Ve dnech 3. – 6. října 2017 se na Vysočině koná 12. ročník Evropského kongresu lesní pedagogiky. Ten je určen lesním pedagogům z celé Evropy – kromě zástupců českých organizací se ho pravidelně účastní i lesní pedagogové z Německa, Rakouska, Švýcarska, Slovenska, Polska, Španělska, Chorvatska, Slovinska a skandinávských zemí. Na kongresu se představí také Nadace dřevo pro život.

Kongres umožňuje účastníkům seznámit se s novinkami v oblasti lesní pedagogiky, načerpat inspiraci od zahraničních kolegů a získat kontakty pro následnou spolupráci. Součástí programu letošního setkání je například Market of Activities, tedy realizace aktivit lesní pedagogiky přímo v lese, nebo Night Forest, což je ukázka večerních programů o lese v lese od několika českých organizací.

Hlavními tématy kongresu jsou „Lesní pedagogika jako nástroj komunikace s veřejností“ a „Lesní pedagogika jako nástroj vzdělávání k udržitelnému rozvoji“. Těmto tématům se budou věnovat i úvodní příspěvky např. od Jiřího Svobody, ředitele LDO Přibyslav, Martina Šroma, zástupce ředitelky Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání Brno a Rolfa Juckera, ředitele SILVIVA, švýcarské organizace zabývající se lesní pedagogikou.

Kontinuitu kongresu zaštiťuje společná evropská pracovní skupina pro lesní pedagogiku Evropské hospodářské komise OSN (UNECE) a Organizace pro výživu a zemědělství (FAO). Pracovní skupinu najdete pod názvem FCN-Subgroup-Forest Pedagogics. Kongres se poprvé konal v roce 2006 v Šoproni v Maďarsku a v dalších letech prošel významnou část západní a střední Evropy. V minulém roce se kongres konal v Norsku a letošní ročník v České republice uzavírá kruh členských států subgroup, evropské pracovní skupiny pro lesní pedagogiku. V příštím roce se kongres uskuteční ve finském Pudasjärvi.

Registrace je otevřena od 1. 7. na adrese www.lesnipedagogika.cz/FPcongress. Účastnický poplatek je €200.

12. Evropský kongres lesní pedagogiky pořádá Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem ve spolupráci s pracovní skupinou zabývající se lesní pedagogikou v ČR na pokyn Ministerstva zemědělství České republiky. 

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací