Odpovědný spotřebitel = spotřebitel dřeva.

Novinka je ze dne: 13. únor 2018

Odpovědný spotřebitel = spotřebitel dřeva

Znáte 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs)? Jsou to globální cíle, které schválila OSN pro období let 2015–2030. Mají vést k lepšímu životu na Zemi a k jejich naplnění může přispět každý z nás. Nadace dřevo pro život vám v těchto týdnech ukazuje, jak k jejich naplňování napomáháme využíváním dřeva. Pokračujeme.

Využíváním dřeva napomáháme plnit Cíl 12. Odpovědná výroba a spotřeba

Jak se chová odpovědný spotřebitel? Podle nás využívá co nejvíce přírodní obnovitelné zdroje. Jako je právě dřevo z trvale udržitelně obhospodařovaných lesů. Při výrobě výrobků a materiálů ze dřeva je navíc uvolněno znatelně méně emisí CO2 do ovzduší než při výrobě jiných materiálů. Uhlíková stopa dřeva je tedy oproti jiným materiálům výrazně nižší. Po skončení jejich životnosti se dají také snadno zrecyklovat: zbytkové dřevo se rozdrtí a poslouží na výrobu materiálů na bázi dřeva, například dřevotřískových nebo dřevovláknitých desek. Nepoužitelné části dřeva se mohou spálit v kotlech nebo kamnech a přeměnit na tepelnou energii šetrnou k přírodě.

Využíváním dřeva pomáháme.  #GlobálníCíle #SDGs

 

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací