Pozvánka na Konferenci Požární bezpečnosti staveb

Pozvánka na Konferenci Požární bezpečnosti staveb
Novinka je ze dne: 08. září 2019
Obecná novinka

Co nás čeká v oblasti požární bezpečnosti dřevostaveb?

Zveme vás na konferenci Požární bezpečnost staveb, která se koná 18. září v PVA Letňany. Mediálním partnerem akce je Nadace dřevo pro život.

Hlavní témata:
- Zajištění požární bezpečnosti rekonstruovaných památkových budov,
- Příčiny a okolnosti vzniku požárů památek,
- Specifika zásahů hasičského záchranného sboru v památkách,
- Kodex požární bezpečnosti v České republice,
- Analýza a vývoj předpisů pro požární bezpečnost dřevostaveb.

Čtvrtý ročník konference Požární bezpečnost staveb naváže na předchozí úspěšné ročníky. Tentokrát se zaměří mimo jiné na tuzemské realizace významných staveb, rekonstrukce a obnovy památek i novostavby. Hlavní důraz bude samozřejmě kladen na řešení jejich požární bezpečnosti.

Na konferenci zazní přednášky o požárněbezpečnostním řešení zrekonstruované historické budovy Národního muzea v Praze a obnovené chaty Libušín na Pustevnách, která vyhořela v roce 2014. Zrekonstruovaná novorenesanční budova Národního muzea v Praze architekta Josefa Schulze byla otevřena 28. října 2018 v den 100. výročí vzniku Československa. Autorem generální rekonstrukce, která probíhala sedm let, je Ing. arch. Zdeněk Žilka. Přednáška podrobně popíše rekonstrukci Národního muzea v Praze z hlediska podmínek požární bezpečnosti. Součástí přednášky bude video z průběhu koordinačních funkčních zkoušek.

Chata Libušín je dílem slovenského architekta Dušana Jurkoviče a stojí na Pustevnách v obci Prostřední Bečva. V roce 2016 začala kompletní obnova památky po požáru v roce 2014. Autorem projektu je architektonický ateliér Masák & Partner. Přednáška se bude zabývat obnovou Libušína z památkového a architektonického hlediska, které je však požadavky na požární bezpečnost zásadně ovlivněno. Přednášet bude autor obnovy Libušína architekt Jakub Masák.

Tématem konference Požární bezpečnost staveb bude i vývoj požárního kodexu v ČR a jeho současná podoba. Diskutovat budeme možnosti jeho zjednodušení v oblasti projektování staveb s ohledem na nové poznatky v oboru stavebnictví. Ve spolupráci s naší Nadací zazní od Roberta Prixe návrhy nového přístupu k navrhování dřevostaveb z hlediska požáru a zkušenosti ze Slovenska, kde již ke změně dochází.

Zazní přednášky autorů staveb, expertů z oborových organizací, Hasičského záchranného sboru ČR, vysokých škol a dodavatelů požárně-technických řešení. Diskutovat budeme o aktuálním stavu požárního kodexu v České republice, o bezpečnosti a zásazích HZS na památkově chráněných objektech a o dalších tématech.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací