Přijďte na konferenci Požární bezpečnost staveb 2018

Novinka je ze dne: 14. červenec 2018
Obecná novinka

Přijďte na konferenci Požární bezpečnost staveb 2018

Úspěch a pozitivní ohlasy prvních dvou ročníků konference Požární bezpečnost staveb, které proběhly v rámci veletrhů For Arch 2016 a 2017, motivovaly redakci portálu TZB-info k rozhodnutí o přípravě již třetího ročníku konference, který se uskuteční na letošním stavebním veletrhu For Arch. Mediálním partnerem akce je i Nadace dřevo pro život.

V minulých ročnících měli roli keynote speakerů herec a architekt David Vávra s přednáškou o rekonstrukci památkově chráněného divadla v Kladně a Ole Herbrand Kleppe, managing director norské společnosti BOB Eiendomsutvikling, s přednáškou o rezidenční budově Treet, v té době nejvyšší dřevostavbě na světě. Obě skvělé přednášky jsou opravdovým zážitkem. I v letošním ročníku konference chceme pokračovat s posluchačsky atraktivními tématy a speakery z řad špičkových odborníků.

OPĚT NABITÝ PROGRAM

Účast na konferenci potvrdil Ing. Vlastimil Šrůma, CSc., MBA, autor souboru článků o původním a obnoveném Světovém obchodním centru v New Yorku. Přednáška se bude zabývat analýzou stavebně-technických příčin zhroucení budov Světového obchodního centra a zejména pak unikátní moderní konstrukcí nových věží, zejména 1WTC, a to se zaměřením na bezpečnost statickou a požární.

Účast na konferenci rovněž potvrdil Ing. Marek Pokorný, Ph.D., z Fakulty stavební ČVUT v Praze s analýzou závěrečné zprávy příčin požáru Grenfell Tower v Londýně, jeho prudkého rozšíření a tragických následků. Přednáška bude rovněž obsahovat pohled do českých předpisů a českého navrhování větraných fasád, lehkých obvodových plášťů a kontaktního zateplení z hlediska požární bezpečnosti.

Další přednášejícím, který potvrdil svou účast, je Ing. Ladislav Valeš, soudní znalec v oboru stavebnictví. Jeho přednáška bude obsahovat české případy požárů v bytových domech se zaměřením na chování zateplovacích systémů ETICS při požáru. Bude analyzován vliv požáru na chování ETICS, a naopak vliv skladby ETICS na šíření požáru po fasádě.

V současné době jednáme o zařazení přednášek od expertů z hasičského záchranného sboru ČR. Zaměřit budou na požární řešení staveb pro ubytování. Řešení únikových cest, aktuálně platné požadavky a povinnosti při projektování a provozování těchto staveb, předměty požárních revizí a revizí technických zařízení, které mohou být zdrojem požáru.

Jste studenti? Máme pro vás dobrou zprávu. Na konferenci máte vstup zdarma. Další informace najdete zde: https://konference.tzb-info.cz/cz/pozarni-bezpecnost-staveb.

Zdroj: TZB-info

 

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací