Využíváním dřeva chráníme životní prostředí

Novinka je ze dne: 19. únor 2018

Využíváním dřeva chráníme životní prostředí

Znáte 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs)? Jsou to globální cíle, které schválila OSN pro období let 2015–2030. Mají vést k lepšímu životu na Zemi a k jejich naplnění může přispět každý z nás. Nadace dřevo pro život vám v těchto týdnech ukazuje, jak k jejich naplňování napomáháme využíváním dřeva. Pokračujeme.

Využíváním dřeva napomáháme plnit Cíl 13. Klimatická opatření

Jak pomáháte chránit životní prostředí? Třídíte odpad, omezujete plastové sáčky, využíváte dřevo?

Ano, správně, využíváním dřeva chráníme životní prostředí. Musí ale pocházet z lesů, o které se lesníci starají trvale udržitelným způsobem. Takové lesy jsou pak bohatým zdrojem obnovitelné suroviny – dřeva. Přesně takové dřevo nám přirůstá v českých lesích.

Národní bohatství

V ČR každoročně přiroste významně více dřeva, než se z nich vytěží. Jak je vidět na grafu níže, zásoba dříví se od roku 1930 více než zdvojnásobila! Současně s tím se i plocha lesů stabilně zvyšuje a lesy pokrývají už více než třetinu rozlohy České republiky.

Při nákupu dřeva, dřevěných staveb a výrobků ze dřeva proto nemějte obavy, že tím ničíte lesy. Existuje velký rozdíl mezi živelným kácením deštných pralesů a těžbou pod kontrolou českého Lesního zákona (Zákon č. 289/1995 Sb.). V našich lesích se hospodaří s rozmyslem. Proto je u nás dřevo obnovitelnou surovinou, jejíž využívání je naprosto v pořádku.

Záleží pouze na nás, zdali tuto skutečnost využijeme ve prospěch ochrany klimatu a zdravějšího života nás i budoucích generací.

Využíváním dřeva pomáháme.  #GlobálníCíle #SDGs

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací