Zveme vás na Salon dřevostaveb 2019

Novinka je ze dne: 22. leden 2019
Obecná novinka

Zveme vás na Salon dřevostaveb 2019

Přijďte se podívat na 14. ročník největší mezinárodní přehlídky moderní architektury ze dřeva ve střední Evropě, která bude zahájena 8. 2. 2019 v Praze přednáškou o největší dřevěné stavbě na světě – HoHo ve Vídni. Ve dnech  9.–10. 2. 2019 pokračuje akce výstavou a doprovodným programem pro laickou i odbornou veřejnost ve VNITROBLOCKu v pražských Holešovicích. Nadace dřevo pro život je partnerem akce.

PROGRAM:

8. února 2019 od 19:00 – HoHo Wien – nejvyšší dřevostavba na světě – architekt Oliver Sterl/RLP a další hosté; CAMP, Praha 2

- registrace/vstupenky zdarma přes GoOut zde:

https://goout.net/cs/listky/urban-talks-hoho-wien/fbxd/ 

9. a 10. února 2019 – Salon dřevostaveb 2019, VNITROBLOCK, Tusarova 31, 170 00 Praha 7

- Otevírací doba: 9. 2. 2019 od 10:00 do 20:00, 10. 2. 2019 od 10:00 do 18:00.

- Vstupenky (50 – 100 Kč) v předprodeji přes aplikaci GoOut zde:

https://goout.net/cs/jine-akce/salon-drevostaveb-2019/mnsvd/+qgyjl/

Salon dřevostaveb 2019 se uskuteční v nových prostorách a v novém, atraktivním, na odborný i kulturní program v bohatším formátu! Již 14. ročník největší mezinárodní přehlídky ve střední Evropě, která každoročně prezentuje výběr moderních dřevostaveb realizovaných dle projektů architektů, potěší všechny zájemce o kreativní a kvalitní moderní architekturu ze dřeva.

Organizátoři Salonu – architekti Prodesi/Domesi (Praha) za ČR a združení ARCHA (Bratislava) za SR připravili zajímavý odborný a kulturní program pro širokou veřejnost i pro tvůrce z odboru dřevěné architektury a stavitelství.

Zahájení Salonu dřevostaveb se uskuteční již 8. 2. 2019 od 19:00 v Centru architektury a městského plánování (CAMP) s přednáškou o nejvyšší dřevěné stavbě na světě – HoHo Wien. Hlavním aktérem akce bude jeden z autorů architektonického návrhu 24podlažního věžáku ve Vídni, pionýrského stavebního díla s hybridní konstrukcí se 75% podílem dřeva a s 25% podílem betonu – rakouský architekt Oliver Sterl z kanceláře RLP Rüdiger Lainer + Partner, Wien.

Přednášku doplní diskuze s dalšími odborníky a s krátkými prezentacemi o aktuálních trendech v tvorbě moderní dřevěné architektury ve světě, vystoupí architekti Pavel Horák, ředitel Salonu dřevostaveb, a Ľubica Fábri, ředitelka Salonu dřevostaveb v SR.

Ve dnech 9. a 10. února se návštěvníci mohou ve VNITROBLOCKu těšit na výstavu Salon dřevostaveb 2019 – nesoutěžní přehlídku, která představí na plakátech celkem 38 vybraných moderních dřevostaveb – 36 z nich postavených v uplynulém roce v ČR a na Slovensku. Doplňují je dřevostavby hostů z Polska a Rakouska, které jsou spolu se všemi stavbami z výstavy představeny v Ročence dřevostaveb 2018. Ta bude na akci dostupná k zakoupení, stejně, jako další zajímavé tituly o dřevostavbách.

Hlavní přednáškový doprovodný program Salonu – Mozaika dřevostaveb – se uskuteční v obou dnech 9. a 10. 2.,  kdy představí své realizované domy a stavby ze dřeva více než 15 architektů a dalších odborníků. Přednosti a půvab dřevostaveb stavěných progresivní technologií z masivních dřevěných panelů přiblíží zájemcům hlavní partner letošního Salonu – NOVATOP, který chystá prezentaci několik zajímavých realizací ze svého portfolia, postavených v ČR i v zahraničí. Sobotní program uzavře hudební host Justin Lavash s kytarovým recitálem od 18:00, který stojí za to si užít!

V prostoru Salonu dřevostaveb ve VNITROBLOCKu najdou návštěvníci mix krásné a dobré architektury ze dřeva a množství informací o realizaci a technických detailech moderních dřevostaveb. Všichni, kdo navštíví Salon dřevostaveb 2019, se můžou těšit na skvělou neformální atmosféru a na příležitost potkat zajímavé lidi, které pojí láska k architektuře, designu, dřevu a umění.

K dispozici bude během Salonu ve VNITROBLOCKu kavárna s prodejem občerstvení a bookstore s nabídkou knih o dřevostavbách a architektuře, zájemci budou moci absolvovat nedělní řezbářský workshop. K vidění nabídnou organizátoři průběžně různé projekce, filmy, videa a produkty, které k dřevostavbám a hezkému bydlení patří. Na návštěvníky akce čekají další drobná překvapení, která spojí příjemné s užitečným a užitečné poznatky s inspirujícími zážitky. Detaily programu Salonu dřevostaveb, aktuální novinky a zajímavosti o akci a jejích aktérech najdete na www.salondrevostaveb.cz a na FB Salondřevostaveb.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací