Zveme vás na seminář Příběhy domů 2019

Novinka je ze dne: 13. únor 2019
Obecná novinka

Zveme vás na seminář Příběhy domů 2019

Čtvrtý ročník semináře pořádaný sdružením Ekodům zprostředkovává setkání mezi lidmi, kteří mají zájem o energeticky úsporné domy z přírodních materiálů. Uskuteční se ve dnech 5.–7. 4. 2019 v nádherném prostředí pražského emauzského kláštera.

Letošní ročník je zaměřen na vztah stavebnictví a klimatické změny.

Seminář je jedinečnou příležitostí, jak se setkat v neformálním prostředí s českými a slovenskými špičkami v oboru, například Alešem Brotánkem, Bjornem Kierulfem, Janem Mártonem nebo Stanislavem Palečkem. Pozvaní jsou také další zajímaví hosté: letos budete moci potkat Nisana Jazairiho z Agentury pro dostupné bydlení nebo Daniela Grmelu a Viktora Karlíka ze spřátelených občanských sdružení.

Během pátečního večera a sobotního dne uslyšíte několik příběhů o domech, které vypráví vždy architekt a obyvatelé domu společně. Tento formát přednášek umožní posluchačům vnímat realizovanou stavbu z více úhlů pohledu a mnohdy je překvapivé i pro samotné přednášející, co se vzájemně dozvědí. Zakládáme tak možnosti zajímavých a přínosných diskuzí, do kterých se volně zapojuje publikum. Vybrané stavby zahrnují celé spektrum staveb – z většiny se jedná o dřevostavby z různými druhy konstrukcí, někdy izolované slámou či přímo ze systému Ecococon. Svou energetickou náročností se řadí od nízkoenergetických až po optimalizované pasivní stavby. Většina z nich je stavěna alespoň částečně svépomocí.

Příběhy domů jsou prokládány bloky tematických přednášek, které usazují informace o stavbách do širších souvislostí. Probereme dotační tituly pro rodinné domy, informace o celostním řešení využití vody na pozemku včetně zpětného využití v domě a také chování staveb během horkých slunečných dnů v létě. Velmi praktická bude přednáška o výsledcích měření vzduchotěsnosti přírodních domů; toto téma je široce diskutované.

Po závěrečném networkingu a diskuzi s přednášejícími se přesuneme do klubu MAT, kde budeme pokračovat ve velmi neformální zábavě s náladou, jakou nám dovolí únava z předchozích dnů. Z minulých ročníků někteří pamatují půlnoční dopíjení aperitivů, nebo konec večírku nad ránem.

O to horší může být vstávání v neděli, kdy vyjedeme na několik exkurzních okruhů po realizovaných a zabydlených stavbách. Budete mít možnost popovídat si s majiteli o reálných zkušenostech se stavbou i bydlením a slyšet komentář architekta. Exkurzi oceníte zejména v případě, pokud uvažujete o vlastní stavbě, nebo si na přírodní materiály chcete osobně sáhnout. Letos jsme zařadili mimo jiné široce medializovaný soběstačný dům na Větrném kole u Chocně nebo dvojnásobného vítěze Energy Globe Award 2018 – slaměný dům v Dobřejovicích.

Nezáleží na tom,  zda jste laik, stavitel, projektant nebo architekt, u jejichž profesní komory je seminář akreditovaný. Pokud chcete zažít příjemnou atmosféru prosycenou gotickými oblouky, domácími limonádami a pomazánkami, rozhovory, kontakty a vůní vzorků přírodních materiálů, budeme se s Vámi těšit naviděnou.

Důležité informace a možnost přihlášení naleznete na webu https://www.pribehydomu.cz.      

Aktuality sledujte na Facebooku: https://www.facebook.com/events/739528593077313/   

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací