Dřevěné stavby roku se představí na veletrhu v Brně

Dřevěné stavby roku se představí na veletrhu v Brně

Od 26. do 29. února se na brněnském výstavišti koná přehlídka dodavatelů pro stavebnictví, zařízení interiérů i úpravu exteriérů budov, na které se představí i Putovní výstava Nadace dřevo pro život.

Stavební veletrh Brno společně s veletrhem DSB – Dřevo a stavby Brno a veletrhem nábytku a interiérového designu MOBITEX předvedou na jednom místě atraktivní novinky a trendy. Součástí bude Festival architektury, který ukáže, jak stavět ohleduplně k životnímu prostředí. Pro návštěvníky je připraven atraktivní doprovodný program včetně osmi učňovských mistrovství.


Hlavní téma ročníku: udržitelnost ve stavebnictví

Stavebnictví je obor, který se dotýká každého z nás a současně výrazně ovlivňuje životní prostředí. Stavební veletrh 2020 se na něj podívá v širších ekologických souvislostech. Poprvé se v jeho rámci uskuteční Festival architektury – projekt věnovaný výstavbě šetrné k životnímu prostředí a možnostem adaptace měst na klimatickou změnu. Čtyřdenní program představí funkční řešení, která v oboru stavebnictví významným dílem snižují uhlíkovou stopu při výstavbě a rekonstrukcích, umožňují efektivní hospodaření s dešťovou vodou, pracují s recyklovanými a recyklovatelnými materiály, maximálně využívají obnovitelné zdroje energie a navrací zelené a vodní plochy a původní biodiverzitu do urbanizovaných míst v ČR. Více informací najdete na www.festival-architektury.cz.

„Festival architektury je premiérovým spojením odborného programu na téma udržitelnost ve stavebnictví s expozicemi vystavovatelů a praktickými ukázkami. Návštěvníky čeká spousta inspirace, například uvidí, jak účinně realizovat zelenou infrastrukturu, a to jak na veřejných budovách, tak v soukromých stavbách. Ale především posilujeme odbornou náplň, tím nejzajímavější na festivalu bude jeho program přednášek, diskusí a workshopů,“ přiblížil novinku manažer Stavebního veletrhu Martin Videczký. Ve dnech 26. a 27. února je program určen odborníkům a zástupcům veřejné sféry, v pátek a v sobotu 28. a 29. února bude festival volně přístupný návštěvníkům veletrhu.

 

Od střechy až po zahradu – novinky pro stavebnictví 21. století

Chcete vědět, kam se obor posunul a jak se staví moderně, kvalitně, energeticky úsporně a s využitím nejnovějších technologií? Na stáncích návštěvníky čekají produktové novinky i praktické ukázky technologických postupů. Třeba společnost Xella CZ chystá ukázku zdění z velkoformátových tvárnic Ytong Jumbo pomocí malého jeřábu, což umožňuje stavět stěny budov rychle a hospodárně s minimálním počtem pracovníků. V pavilonu vystavují stovky firem v čele s oborovými lídry jako Wienerberger, Ytong, Šimbera, Sun System, Schiedel, Ekonomické stavby a dalšími.
Novinky jsou ohlášeny v každém segmentu stavebnictví včetně vnitřního zařízení budov. Právě zdravé vnitřní prostředí a tepelný komfort jsou letos zvýrazněným tématem, což se projeví také v přednáškovém doprovodném programu. V expozicích vystavovatelů si můžete porovnat různá zařízení českých i zahraničních výrobců – od rekuperačních jednotek přes kotle a tepelná čerpadla až po krbová kamna nebo centrální vysavače.

svb 728x90

Přijďte si pro radu zdarma

Bezplatná poradenská centra se zaměří prakticky na všechny oblasti spojené se stavbou, rekonstrukcí nebo vybavením domu. Opět se otevře Stavební poradenské centrum ČKAIT, které poradí v široké škále oblastí od přípravy a realizace staveb až po alergenní faktory a mikroklima v bytech.

Kdo se zajímá o možnosti dotací, může využít přítomnosti odborníků ze Státního fondu životního prostředí ČR. Poradenský stánek SFŽP bude poskytovat kompetentní informace o dotačních titulech jako Nová zelená úsporám nebo Dešťovka.

Poradenská centra v pavilonu V otevřou také Cech topenářů a instalatérů ČR, Cech kamnářů nebo Komínová asociace APOKS. K dispozici bude i Poradenské centrum pro okna a stínicí techniku. Kdo plánuje nové bydlení, renovuje nebo chce poradit v oblasti interiérového designu, může se obrátit na veletržní Poradnu s architekty z ateliéru ARCHAMI.

 

Veletrh DSB představí stále oblíbenější dřevostavby

Každá šestá novostavba rodinného domu je u nás ze dřeva. Češi u dřevostaveb oceňují hlavně rychlost výstavby, příznivý poměr ceny a kvality, nízké náklady na vytápění a použití ekologických materiálů. Na výstavišti se dřevostavbám bude věnovat veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a návštěvníci mohou jednat přímo s realizátory, mezi vystavovateli jsou třeba firmy HK-Dřestav, Moravské dřevostavby, Neat Houses, Vesper Homes nebo Purlive.

Poradenství pro tuto oblast zajišťuje Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD). „Pomáháme lidem zorientovat se v rámci trhu dřevostaveb a vybrat toho nejspolehlivějšího dodavatele. Součástí našeho stánku je poradenské centrum dřevostaveb, kde návštěvníci získají cenné nezávislé rady ohledně přípravy a průběhu výstavby domu,“ řekla ředitelka ADMD Lenka Trandová.

 

Do pavilonu F za krásným nábytkem

Veletrh MOBITEX je přehlídkou trendů v interiérovém vybavení. Převažuje nabídka výrobců nábytku pro domácnosti, ale nechybí ani zahradní či kancelářský nábytek, svítidla či dekorace. „Představí se například tradiční čeští výrobci sedacího nábytku Jech a Aksamite, firma Magniflex přiveze luxusní zdravotní matrace z Itálie, společnost Doppler předvede zahradní nábytek, společnost Koneli originální jídelní stoly a firma Esyst svítidla,“ přiblížila nabídku manažerka veletrhu Lenka Bednářová.

Zajímavostí je projekt ukázkového interiéru ve stylu džungle, který připravila interiérová designérka Iva Bastlová. Motivy džungle jsou nyní velmi trendové, stejně jako přírodní materiály a well-being styl. „Ráda bych návštěvníkům ukázala, jak lze jednoduše materiály kombinovat, jak pracovat s dispozicí a celkovým konceptem,“ popsala projekt autorka.

Také na veletrhu MOBITEX je k dispozici bezplatné odborné poradenství. Návštěvníci mohou o radu s výběrem nábytku požádat specialisty z Klastru českých nábytkářů nebo Cechu čalouníků a dekoratérů.

 

Držte palce mladým řemeslníkům

Chcete vidět v akci nejlepší mladé kominíky, pokrývače, klempíře, tesaře, čalouníky, instalatéry a elektromechaniky? V pavilonu A2 se během Stavebního veletrhu koná rovnou sedm Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí. Učni si budou poměřovat své odborné dovednosti a ukazovat kvalitu výuky řemesel, která možná přiláká i nové zájemce o tyto užitečné a na trhu práce chybějící profese. Zároveň se tady budou prezentovat desítky firem, které pomáhají budoucnosti českých řemesel a vystaví související výrobky a technologie. Ve středu 26. února se navíc v pavilonu F uskuteční Mistrovství ČR v oboru truhlář.

Výstaviště je pro návštěvníky otevřené 26.–28. 2. denně od 9 do 18 hodin, v sobotu 29. 2. od 9 do 17 hodin.

Vstupenka v online předprodeji stojí pouze 100 korun.

Více informací na www.bvv.cz/svb

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací