Putovní výstava bude na Mezinárodních slavnostech tradičních řemesel v Praze

Novinka je ze dne: 14. červen 2018

Putovní výstava bude na Mezinárodních slavnostech tradičních řemesel v Praze

Srdečně Vás zveme na Mezinárodní slavnosti tradičních řemesel 2018 s účastí odborníků ze zahraničí ve dnech 22. až 26. června, které pořádá Akademie řemesel Praha na prostranství před budovou školy, pod záštitou Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR, spolek a Cechu strechárov Slovenska. Na akci se představí také Putovní výstava Nadace dřevo pro život.

Hlavním cílem propagační aktivity s účastí odborníků ze zahraničí je zdůvodnění potřebnosti technického vzdělání a šíření znalostí o významu řemesel pro společnost. Dominantou celé akce bude dřevěná stavba s využitím rukodělné tesařské výroby s účastí odborníků ze zahraničí, určená do lesoparku v regionu hlavního města Prahy.  Nabízením jednoduchých workshopů u prezentovaných řemesel pro žáky základních škol a veřejnosti budeme cíleně podporovat zvýšení zájmu mladé generace o technické vzdělávání a řemeslné učební obory.

Specifickým cílem projektu bude podpora profesní orientace žáků základních škol a jejich rodičů. Poutavou formou se budeme snažit přesvědčit veřejnost, že řemeslo má budoucnost a je perspektivní volbou žáka základní školy. Naší snahou bude zvýšit zájem žáků ZŠ o technické vzdělávání a přiblížit jim nejrůznější řemesla v době, kdy na současném trhu práce chybí kvalifikovaní pracovníci. Naše "Slavnosti" ukáží řemeslo jako atraktivní a perspektivní volbu žáka 9. třídy. Danými aktivitami, kdy se před očima návštěvníků za účasti odborníků ze zahraničí zhotoví převážně ruční výrobou velký dřevěný altán, přesvědčíme veřejnost, že řemeslo má opět „zlaté dno“ a dokážeme, že řemeslníci jsou odborníci, co dělají nejen rukama, ale i hlavou, že řemeslo je dnes žádané a dobře ohodnocené.

Přidanou hodnotou projektu bude výměna zkušeností se zahraničními účastníky, odbornou veřejností a zástupci českých i zahraničních škol, která povede k prohloubení mezinárodní spolupráce mezi školami a odborníky z praxe. Na pozadí akce si připomeneme také 100. výročí založení Československa a 65. výročí založení naší školy. 

Program Mezinárodních slavností tradičních řemesel 2018:

pátek 22. 6.

  • 9:00 –14:00 hod – slavnostní otevření výstavy v rámci 100 let od vzniku Československa.

sobota 23. 6.

  • 10:00 – 14:00 hod –pokračování výstavy v budově školy.

neděle 24. 6.

  • 10:00 –14:00 hod – přivítání mimopražských a zahraničních hostů, krátký pracovní meeting na podporu řemesel ve společnosti a zahájení prací na zhotovení dřevostavby – řemeslná tvorba.

pondělí 25. 6.

  • 8:00 – 16:00 hod – slavnostní zahájení Mezinárodních slavností tradičních řemesel 2018 pro veřejnost a žáky základních škol s ukázkami tradičních řemesel, s řemeslnými workshopy a soutěžemi; doprovodné akce, pokračování Putovní výstavy v budově školy.

úterý 26. 6.

  • 8:00 – 13:00 hod – dokončení ukázek řemeslné tvorby účastníků ve spolupráci s Lesy hl. m. Prahy, pokračování řemeslných workshopů pro žáky ZŠ a veřejnost, pokračování Putovní výstavy v budově školy a doprovodných akcí; ukončení aktivit na dřevostavbě; zhodnocení výsledků akce s hosty na palubě parníku po Vltavě (od 15:30 hod); večerní odjezd zahraničních a mimopražských hostů.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací