Školení programu SEMA očima vítězů soutěže Stavby s vůní dřeva

Novinka je ze dne: 13. listopad 2015

Školení programu SEMA očima vítězů soutěže Stavby s vůní dřeva

Vítězové studentské soutěže Stavby s vůní dřeva se 4. listopadu 2015 vydali na školení v používání programu SEMA. Dojmy jedné z účastnic Petry Trousilové si můžete přečíst níže.

Dne 4. 11. 2015 jsem spolu s dalšími výherci soutěže Stavby s vůní dřeva 2015 pořádané Nadací dřevo pro život podstoupila školení v programu SEMA. Ve zmíněné soutěži jsme vyhráli roční licenci k tomuto programu pro dřevostavby, tesařské konstrukce, sruby a schody a kromě licence jsme také získali jednodenní školení v tomto programu.

Školení probíhalo v sídle společnosti SEMA v Táboře, a to od 8 do 16 h odpoledne. Na začátku jsme si všichni nainstalovali program na naše notebooky a poté jsme začali se samotným školením.  Bylo vidět, že zde neprobíhá poprvé. Vše nám bylo ukázáno a promítáno na projektor, kroky jsme si samozřejmě zkoušeli na svých počítačích, a když někomu něco nešlo, ihned nám poradili a ukázali znovu. Začali jsme od základních kroků ve 2D a poté jsme přešli do modelování ve 3D, což je hlavní náplní tohoto programu. Zkusili jsme si nejprve nastavit vlastní skladby konstrukcí a definovat vlastní dřevěné prvky, poté jsme pokračovali jejich použitím při modelování jednoduššího domku. Věnovali jsme se přitom jak modelování okenních otvorů, tak dveří, ale i takovým detailům jako je napojování jednotlivých stěn dřevěné konstrukce.

V dalším kroku jsme si mohli vyzkoušet modelování krovu. Tuto funkci velice oceňuji i z toho důvodu, že z programu SEMA je možné model exportovat např. do Archicadu. Je tedy možné si zde vymodelovat podrobněji celý krov a následně pokračovat i v jiném 3D programu. Nadchla mě zejména detailnost programu, který automaticky modeluje i spoje dřevěných prvků, generuje výpisy prvků apod.

Ke konci školení jsme si zkusili vymodelovat vlastní schodiště. V tom nás tento program opravdu neomezoval a mohli jsme si „vytvořit“ opravdu cokoli.  Jako poslední jsme se naučili v SEMA vytvořit dílenské výkresy dřevěných prvků. Tato funkce mě příjemně překvapila rychlostí, s jakou sama vytváří výkresy po stisknutí jednoho tlačítka.

Program je ideálním pomocníkem pro každého architekta. Ušetří totiž spoustu času při projektování dřevostaveb a určitě i dalších dřevěných konstrukcí. Osobně jsem ze školení odjížděla obohacena o nové znalosti a dovednosti. Byla jsem mile překvapena širokými možnostmi využití samotného programu, stejně tak jako průběhem školení, které se odehrávalo v přátelsky profesionální atmosféře. I když se samozřejmě nelze za jeden den naučit vše, myslím, že jsme si s sebou odnesli dobrý základ pro práci v tomto programu a pro objevování jeho dalších funkcí a možností. 

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací