Hlasujte pro dřevěné stavby, které navrhli studenti

Novinka je ze dne: 16. červenec 2020

Hlasujte pro studentské dřevěné stavby

ssvd 2020 baner 1200x900 ceny 1 bezChcete rovnou hlasovat? Pak HLASUJTE ZDE.

Hlasujte v 8. ročníku soutěže Stavby s vůní dřeva a vyberte nejlepší dřevěné stavby z 43 přihlášených návrhů od 53 vysokoškolských studentů. Vítězové získají ceny v hodnotě 200 000 Kč a hlasující, kteří pošlou hlas v každé ze dvou kategorií, mohou vyhrát dřevěné brýle a zábavnou deskovou hru. Návod na to, jak vyhrát, najdete zde. Cílem soutěže se záštitou 3 ministerstev a 18 českých i slovenských fakult je motivovat studenty k práci s přírodním obnovitelným materiálem – dřevem.

Veřejnost může pro studentské stavby hlasovat on-line na webu soutěže až do 28. srpna. Vybírat může z 8 návrhů v kategorii Dřevěné stavby – malé a z 35 návrhů v kategorii Dřevěné stavby – velké. Studenti projektovali své stavby v souladu s letošním tématem ročníku: Dřevo je život. Do soutěže tak hlásili školy, rodinné domy, rozsáhlé bytové komplexy, stavby pro relaxaci v přírodě či rekonstrukci střechy katedrály Notre-Dame v Paříži. Vítězové soutěže budou vyhlášeni v úterý 22. září v Praze.

„Mám radost, že jsou mezi mladými architekty a projektanty jedinci, kteří chtějí pracovat se dřevem a mají chuť ukázat světu, co všechno lze z tohoto krásného materiálu postavit. Právě díky nim se i u nás bude v budoucnu ještě více stavět ze dřeva. A to nejen dnes již oblíbené rodinné domy, ale i domy bytové, školy, kanceláře či průmyslové haly. Ať už v hlasování odborné poroty, partnerů soutěže a široké veřejnosti vyhraje kdokoliv, mé ocenění patří všem přihlášeným,“ komentuje zájem mladých o dřevěné stavění Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život, organizátor soutěže.

 

 

Nadané studenty a tuto soutěž podporují:

 

Významní partneři:

 logo lesy r web3logo mze cmyk cz          vls zmenen

 

Partneři:

              prodesi domesi

 

Ceny věnovali:

                 logo vel m   logo lesy r web3  sema logo1          Stora Enso pro male logo

 

Mediální partneři:

             admagazin sk drevo  DREVMAG 1080x314 CZ  devo a stavby cr m   drevostavitel logo 1

                 inspirati logo1   konstrukce    logo stavebnictvi   tzb info

 

Záštity:

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací