Kdo zhodnotí studentské návrhy Stavby s vůní dřeva 2018?

Novinka je ze dne: 04. červen 2018

Kdo zhodnotí studentské návrhy Stavby s vůní dřeva 2018?

Zajímá vás, jak probíhá hodnocení odborné poroty studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2018 a kdo jsou její členové? Přesvědčte se, že to jsou odborníci na slovo vzatí!

Jak hodnocení probíhá?

Vítěze soutěže vybírá odborná porota a také široká veřejnost ve dvou kategoriích, a to:

  • Dřevěné stavby – malé,

  • Dřevěné stavby – velké.

Odborná porota hodnotí soutěžní díla ve dvou kolech.

V prvním kole nominuje každý člen odborné poroty vždy tři díla z kategorie Dřevěné stavby – malé a Dřevěné stavby – velké.

V druhém kole vybere porota z nominovaných soutěžních děl jednoho vítěze v každé kategorii.

Soutěžící, jejichž díla postoupí do druhého kola hodnocení odborné poroty, získají zpětnou vazbu od odborné poroty na zpracování svého soutěžního díla.

Hodnocení odborné poroty proběhne v létě 2018.

Odborná porota hodnotí především:

  • technické zpracování,

  • výtvarné zpracování,

  • originalitu,

  • ekonomické hodnocení stavby.

Kdo bude hodnotit návrhy dřevěných staveb?

Ing. Josef Vojáček

Absolvoval Provozně-ekonomickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně (dnes Mendelova univerzita) a v současné době pracuje u Vojenský lesů a statků ČR, s.p., které v letošním roce slaví 90 let své existence a které jsou státním podnikem a účelovou organizací založenou Ministerstvem obrany ČR.

„Studentům účastnícím se soutěže Stavby s vůní dřeva 2018 nebo uvažujícím o účasti v některém z dalších ročníků bych rád připomněl jediné – cestu k úspěchu. Platí, že každý je strůjcem svého štěstí a každý má možnost volby. Podle mého názoru je nejlepší volbou popuštění pomyslné uzdy své fantazie a kreativity návrhem projektu, kterému věřím a který mne naplňuje, zasazení se o něj a vybojování jeho realizace. A také uvést v život své vlastní vize a cíle. To je smyslem této a podobných soutěží, jedním slovem  –  šance.”

Ing. arch. Pavel Horák

Studoval na ČVUT v Praze Fakultu architektury, kde se také potkal se svým kolegou a obchodním partnerem. Založili společnost Prodesi, která fungovala jako „klasický“ architektonický ateliér. Poté vznikla myšlenka realizační společnosti Domesi. V současnosti jsou  obě společnosti propojeny v jednu a nesounázev Prodesi/Domesi . Dlouhodobým cílem je spoluvytvářet svět, ve kterém je dřevostavba celospolečenským standardem vysoké kvality bydlení, navrhovat a stavět odpovědné, šetrné a promyšlené domy v elegantním designu, které budou tím nejlepším v České republice a snesou srovnání se světovou špičkou v oboru.

Studentům radí: „Na začátku je důležité nezapomenout na pořádnou porci pokory a chutě se učit. Zároveň, pokud si vyberete sice krásný, ale náročný obor, tak je potřeba se obrnit trpělivostí. Vždyť i výsledek se ve stavitelství rodí minimálně několik měsíců.”

Ing. Jiří Koliba

Studium absolvoval na Fakultě stavební VUT v Brně a teď pracuje jako vrchní ministerský rada v sekci průmyslu, podnikání a stavebnictví. Také je zástupce náměstka ministra průmyslu a obchodu ČR.

Na studenty apeluje: „Buďte pečliví, lajdáctví vás dožene ještě rychleji než lenost.”

Ing. Radek Pecka

Zvolil si Dřevařské inženýrství se zaměřením na dřevostavby na Vysoké škole zemědělské v Brně (dnes Mendelova univerzita), kde dokončil své studium s titulem inženýr. Pracuje v rodinné firmě Pfeifer Holz s.r.o. s dlouholetou tradicí v oblasti dřevozpracujícího průmyslu, která uvažuje ekologicky a neplýtvá zdroji. Dřevo zpracovávají ze 100 %, na což jsou náležitě hrdí.

„Dřevo je úžasný materiál, který stojí za to používat. Nebojte se ho a využijte jej ve svých návrzích. Čím více s ním budete pracovat, tím lépe mu porozumíte a budete překvapeni, co vám nabízí.”

Ing. Lenka Trandová

Vystudovala obor Stavby na bázi dřeva na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně a nyní pracuje u pořadatele této soutěže – v Nadaci dřevo pro život, jejímž posláním je podporovat dřevo jako domácí obnovitelnou surovinu.

Co by vzkázala studentů? „Využijte možností, které vám studium vysoké školy nabízí, cestujte, učte se jazyky a seznamujte se s odborníky z praxe. Snažte se najít si vlastní cíl, vzdělávejte se a ukažte světu své nápady.”

Ing. arch. Tomáš Veselý

Titul získal na Fakultě architektury ČVUT v Praze a nyní pracuje ve společnosti BREAK POINT spol. s r.o., která realizuje zakázky soukromé i veřejné, od rekonstrukcí po nové budovy. Také propagují architektonické soutěže, které i organizují.

Studentům doporučuje:„Cestujte, sbírejte zkušenosti, rozhlížejte se kolem sebe... Snažte se vnímat prostředí, ve kterém žijete a nebuďte k němu lhostejní.

Při navrhování staveb přemýšlejte o tom, jak bude stavba působit. Zaměřte se na pohled uživatele (zevnitř), ale i na to, jak stavba působí na veřejnost. Zda, a případně co, přináší do veřejného prostoru.”

Děkujeme všem porotcům letošního ročníku Stavby s vůní dřeva 2018, kteří svoji roli přijali bez nároku na honorář a podporují tak rozvoj dřevěného stavění.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací