Navrhni mobiliář pro české lesy!

Novinka je ze dne: 16. březen 2017

Navrhni mobiliář pro české lesy!

Máme pro vás skvělou zprávu. Lesy ČR, s. p. se rozhodli ještě více podpořit studenty pracující se dřevem, a proto si z přihlášených návrhů do naší soutěže vyberou návrh pro nový mobiliář do českých lesů! Přihlas proto do soutěže návrh dřevěné lavičky nebo altánu a třeba už při příští procházce lesem budeš moct hrdě prohlásit: „Tak tahle lavička je můj nápad.”

Podmínky jsou následující: Návrh mobiliáře musí splňovat podmínky soutěže Stavby s vůní dřeva a použitý materiál musí být domácí dřevo (soupis použitého materiálu musí být součástí návrhu). Návrh (lavičky, lavice se stolem, altán; nebo všechno dohromady) by měl být jednoduchý, na montáž nenáročný, pokud možno trvanlivý (vandalům odolný) a přihlášený do kategorie Návrhy dřevěných konstrukcí. Přihlásit můžete buď samostatný prvek mobiliáře (viz níže), nebo jejich kombinaci.

Cílem Lesů ČR, s. p. je vybrat z přihlášených děl do soutěže Stavby s vůní dřeva nové vzory mobiliáře pro jeho reálnou montáž na celém území spravovaném Lesy ČR, s. p. Vítězné návrhy bude vybírat odborná komise (Nadace dřevo pro život + Lesy ČR, s. p.).

Stavby lesního mobiliáře, které Lesy ČR, s. p. poptávají:

1. Odpočinkový altánek - typizovaná dřevěná stavba pro umístění v nížinách.

2. Lavička - je základním prvkem typové řady určené k zlepšování rekreačního charakteru prostředí v lesích, které jsou ve správě Lesů ČR. Konstrukce lavičky je symbiózou tradiční konstrukce lesních lavic s perfektně opracovanou horní sedací částí. Je svým charakterem vhodná do příměstských lesů a nižších poloh.

3. Lavice se stolem - tvoří dohromady vyšší stupeň odpočinkového místa a vytváří tak kultivovanou formu relaxace. Celý komplet je pevně spojen a ukotven v zemi, aby nedošlo k jeho zcizení či přesunování. Je svým charakterem vhodný na vybraná místa do příměstských lesů a nižších poloh.

4. Lavice se stolem (zastřešená)  – je nejvyšším stupněm typové řady odpočinkových staveb. Je zastřešená jednoduchou stříškou, chránící před sluncem a deštěm.


Pro více informací kontaktujte Ing. Lenku Trandovou - l.trandova@drevoprozivot.cz.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací