Reportáž z vyhlášení vítězů Staveb s vůní dřeva 2020

Novinka je ze dne: 30. září 2020

Reportáž z vyhlášení vítězů Staveb s vůní dřeva 2020


V úterý 22. září vyhlásila Nadace dřevo pro život vítěze studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2020. Slavnostní den se konal v pražském Autoklubu za přísných hygienických opatření. Přesto jsme si den se soutěžícími i našimi vzácnými hosty užili.


Dopolední program se zaměřil na osobní a profesní růst účastníků. První přednáška studentům poradila, jak dosáhnout životní spokojenosti a úspěchu, druhá přednáška je inspirovala ke stavbě dřevěných mostů v ČR.


Za studenty na vyhlášení také přijeli významní představitelé lesnicko-dřevařského sektoru, kteří s nimi diskutovali o tom, jak nejlépe propojit studium a kariéru. Příjemný den byl korunován vyhlášením 5 vítězů, kteří si rozdělili 6 cen od odborné poroty, veřejnosti a partnerů soutěže. Hosté vyhlášení na závěr akce vybrali svým hlasováním nejzajímavěji zpracovaný plakát k návrhu soutěžní dřevěné stavby. Nejvíce hlasů získal Petr Matyáš s plakátem k dílu Utopian Living, který si tak odnesl ceny ze dřeva.

Program v kostce:

1. Přednáška Osobní hrdost jako první krok k úspěchu od Denisy Dědičové z GrowJOB Institutu (Konec prokrastinace) 

Paní Dědičová mluvila o sebevědomí, sebelásce, sebehodnocení a dalších, pro osobní rozvoj důležitých tématech. Studentům kladla na srdce, že jsou to právě jejich každodenní návyky a myšlenky, které ovlivňují jejich život. Vyplatí se proto věnovat pozornost tomu, co se v nás děje, a udělat si v našich myšlenkách a emocích pořádek. Protože jen zdravý a spokojený člověk může dlouhodobě podávat skvělé výkony. A každý ví, že z prázdné sklenice vodu nenalejete!

2. Přednáška Dřevo a dopravní stavby od Romana Fojtíka, konstruktér dřevěných mostů a pedagog z VŠB – TUO 

Pan Fojtík se zabývá vývojem a statikou speciálních dřevěných konstrukcí, včetně dřevěných mostů a lávek. Ve své on-line přednášce proto studentům ukazoval fotky mostů z celého světa o délce 150 až 1 600 m. Přítomné pak překvapil informací, jak málo se v ČR staví mosty ze dřeva. V ČR stojí pouze jeden takový most, a to v Bohunicích a má rozpon 10 m. Tento most představuje 0,00001 % z celkového počtu dopravních mostů. Královstvím dřevěných mostů je pak Švédsko, kde jich je rovnou 20 %.

3. Panelová diskuze na téma Studium vs. pracovní život, které se zúčastnili: Stanislav Polák, Nadace dřevo pro život; Denisa Dědičová, GrowJOB, minulí soutěžící Staveb s vůní dřeva Jakub Sedláček a Martin Velfl 

4. Vyhlášení vítězů naší soutěže 

Vyhlášení vítězů se konalo v Autoklubu ČR, kousek od Hlavního nádraží. Jeho interiér dodal naší akci prvorepublikovou atmosféru. Reprezentační prostory jsou zachovány v původním stylu z roku 1929 dle vzoru anglického The Royal Automobile Club. Štuková výzdoba, tmavé dubové obložení a mramorové obklady pocházející z Československa! Pořádat akci v těchto prostorách byl zážitek!

Fotografie z akce si prohlédněte v galerii níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací