VÍTĚZOVÉ STAVBY S VŮNÍ DŘEVA 2017 SE PŘEDSTAVUJÍ (3)

Novinka je ze dne: 28. květen 2018

Přemýšlíte, jestli se vyplatí přihlásit do soutěže Stavby s vůní dřeva 2018? Nejste si jisti, zdali vám na zpracování soutěžního díla zbude v rámci semestru čas? Zajímá vás pohled studenta, který se soutěže už zúčastnil?

Právě pro vás jsme připravili sérii rozhovorů s vítězi minulého ročníku. Ptali jsme se jich, proč se do soutěže hlásili, co jim to přineslo a také nás zajímalo, co je inspirovalo k navržení jejich vítězného díla. Věříme, že to pro vás bude zajímavé a přínosné.

Dnes uvádíme Matyáše Vrtišku z Fakulty stavební ČVUT v Praze, vítěze 1. místa studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2017, který své dílo „Rodinný dům u Lipna“ přihlásil do kategorie Návrhy dřevěných staveb.

30 06 2017 18 54 03 vizualizace 1

Jak jste se o soutěži dozvěděl a proč jste se rozhodl do ní přihlásit?

O soutěži jsem se dozvěděl z vyvěšených plakátů na naší fakultě. Jako student vyhledávám co nejvíce studentských soutěží, a to především, protože se chci zviditelnit  a získat i cenné zkušenosti. Proto jsem se přihlásil do soutěže Stavby s vůní dřeva. Samozřejmě nesmím zapomenout na velice lákavou finanční odměnu, kterou mladý student ocení.

Co Vás inspirovalo k návrhu právě Rodinného domu u Lipna?

Celý návrh domu nejvíce ovlivnilo prostředí, ve kterém se nachází. Pozemek je situován na břehu vodní nádrže Lipno v oblasti, která je zalesněná. Ze severní strany je ohraničen rušnou silnicí. Tyto dva aspekty jsou důvodem otevření jižní strany směrem k Lipnu, protože je zde nádherný výhled a odclonění od rušené silnice plnými stěnami. Pozemek se navíc nachází ve svahu, proto je dům rozřezán do několika objemů, které klesají spolu s terénem. Jejich světlá výška navíc reaguje na funkci daného prostoru. Důvodem pro volbu dřevostavby byl charakter místa a spojení s přírodou.

Co Vám účast v soutěži přinesla? Doporučil byste ji i ostatním?

Největší výhodu soutěže určitě vidím ve veřejné prezentaci díla. Po výhře se mi začali ozývat známí a přátelé, kterým se můj  projekt moc líbil, a říkali, že by byli rádi, kdybych jim v budoucnu navrhl jejich rodinný dům. To je pro začínajícího architekta skvělá příležitost. Proto bych určitě soutěž doporučil všem, které baví architektura a chtějí se jí zabývat i v budoucnu.

Inspiroval vás Matyášův příběh? Zkuste přihlásit i vy svou dřevěnou stavbu! Uzávěrka přihlášek do 6. ročníku soutěže Stavby s vůní dřeva je 30. června 2018.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací