Novinky

Životní cyklus dřevěných výrobků

Životní cyklus dřevěných výrobků

28. červen 2018
Životní cyklus dřevěných výrobků má čtyři základní fáze. Nejdříve je to růst suroviny a její těžba. Poté následuje zpracování suroviny...
Dozvědět se více
Lesník opět ve Vortové

Lesník opět ve Vortové

27. červen 2018
Akce „Do lesa s lesníkem“ se uskutečnila dne 14. června 2018 v revíru Vortová nedaleko Ždírce nad Doubravou. Pozvání Nadace dřevo pro život přijalo 77 žáků základní školy Smetanova Chotěboř. Program se zde mohl uskutečnit díky partnerům Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o., Diecézních lesů Hradec Králové s.r.o. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.
Dozvědět se více
Pod Skočickým hradem to v lese pěkně žilo

Pod Skočickým hradem to v lese pěkně žilo

22. červen 2018
Dne 12. 6. 2018 se v lesích na Lesní správě Vodňany pod správou Lesů České republiky, s.p. poprvé konala akce „Do lesa s lesníkem“. Zatažená obloha zpočátku i s mírným deštíkem neodradila 80 žáků ze ZŠ Alešova Vodňany a ZŠ Bavorov, aby si přijeli poznat a užít les v rámci vzdělávacího programu, který pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Lesy České republiky, s.p. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Děti se hravou formou naučily, jak se vychovává les, zjistily, k čemu slouží průměrka, zhlédly ukázku práce koně v lese, vyzkoušely si práci se sekeromotykou a spoustu dalších činností.
Dozvědět se více
Historie lesních kalamit v ČR

Historie lesních kalamit v ČR

20. červen 2018
Již ve starých kronikách se objevují informace o pohromách, kterou způsobovali biotičtí škodliví činitelé v krajině českých zemích. Dočteme...
Dozvědět se více
Do lesa s lesníkem poprvé na Lesní správě Arnoštov

Do lesa s lesníkem poprvé na Lesní správě Arnoštov

19. červen 2018
Dne 7. 6. 2018 se v nádherném lesním komplexu rozsáhlého vojenského prostoru Boletice, který mají ve správě Vojenské lesy a statky ČR, s.p., konala akce „Do lesa s lesníkem“. Vzdělávací program pro 86 žáků 4. a 5. tříd ZŠ Volary připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky ČR, s.p. – Lesní správou Arnoštov a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.
Dozvědět se více
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací