Studentka navrhla nový veletržní stánek pro Fakultu lesnickou a dřevařskou ČZU

Studentka navrhla nový veletržní stánek pro Fakultu lesnickou a dřevařskou ČZU

Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze (FLD) klade ve vzdělávání mladých lesníků a dřevařů velký důraz na moderní přístup k těmto u nás tradičním oborům, proto se rozhodla svěřit návrh nového veletržního stánku studentům. Mezi její hlavní požadavky patřilo, aby stánek co nejlépe odrážel symbol fakulty – strom – a také její heslo Mihi cura futuri (Pečuji o budoucnost). Jak se s tématem studenti vypořádali?

Do soutěže, kterou pro fakultu zorganizovala Nadace dřevo pro život, se přihlásily tři soutěžní návrhy od studentů z Prahy, Brna a Ostravy. Komisi z členů FLD nejvíce oslovil návrh Bc. Heleny Vostalové z Fakulty architektury VUT v Brně. Studentka obdržela odměnu 35 000 Kč a také možnost vidět realizaci svého návrhu v praxi. „Nový veletržní stánek si můžete prohlédnout už v dubnu 2018 na veletrhu Silva Regina 2018,“ upřesnila koordinátorka soutěže Ing. Lenka Trandová z Nadace dřevo pro život.

„Bylo skvělé, že o soutěž projevilo zájem téměř 90 studentů a tři opravdu skvělé návrhy se dostaly do finále. Soutěží jsme chtěli podpořit talentované studenty a ohodnotit jejich inovativní přístup. Těšíme se na spolupráci s vítězkou při realizování jejího inspirujícího návrhu,“ uvedl děkan fakulty prof. Marek Turčáni.

Koncept vítězného stánku byl inspirován stromem. „Stromy vytváří překrásné lesy a krajiny, které jsou v podstatě takovým rájem na zemi, o který se fakulta snaží pečovat. Snaží se pečovat o budoucnost, o zachování ráje na zemi, právě díky využívání přírodních obnovitelných zdrojů. Pokusila jsem se tento ráj na zemi přenést do podoby veletržního stánku,“ vysvětlila sama vítězka.

Seznam soutěžících:

1. Bc. Helena Vostalová, Fakulta architektury VUT v Brně

2. Vladěna Gorylová, Dominika Kapustová a Jan Valenta, Fakulta stavební VŠB-TUO

3. Jan Šmiták a Eliška Forejtová, Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze

 

Na fotce zleva: Bc. Helena Vostalová, vítězka soutěže, prof. Ing. Marek Turčáni, PhD., děkan FLD ČZU v Praze, Ing. Lenka Trandová, Nadace dřevo pro život, Ing. Tereza Kolbabová, FLD ČZU v Praze, Ing. Martin Prajer, Ph.D., FLD ČZU v Praze.

 

Níže si můžete prohlédnout vítězný návrh.

 

 

 

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací