Práci lesníka si přímo v lese vyzkoušeli zástupci města Dobříš a přilehlých obcí

Novinka je ze dne: 17. září 2020

Práci lesníka si přímo v lese vyzkoušeli zástupci města Dobříš a přilehlých obcí


Ve čtvrtek 16. července 2020 uspořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci se společností Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o. a městem Dobříš akci „Ukážeme vám les, jak ho neznáte“.

Cílem této akce je přímo v lese za účasti lesníků ukázat účastníkům, co vlastně lesníci v lese dělají a v čem spočívá jejich péče o les. Jak program probíhal?

Akci zahájili svým úvodním slovem Michal Pernica, ředitel společnosti Colloredo-Mansfeld s.r.o., Alena Harmanová, vedoucí Odboru výstavby a životního prostředí Městského úřadu Dobříš a Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život.

Během procházky v okolí Tušimských rybníků se účastníci seznámili s lesem tak, jak jej vidí lesníci a pochopili, že zasazením stromku lesnická práce pouze začíná. Dozvěděli se, jaké stromy se v lese sází, kdy, kde, proč a také čím. Vyzkoušeli si měření stromů a seznámili se s důvody těžby dřeva. Zjistili, co pro les dělají myslivci a jaká je úloha oplocenek.

Celou škálu lesnických činností si vyzkoušeli na místě sami a každý z nich si mohl zasadit přímo v terénu svůj vlastní stromek.

V rámci programu bylo účastníkům vysvětleno i to, jak důležitá je voda v přírodě a jak negativní vliv má na vysušující se krajinu. Poznali tak lesnicko-dřevařský sektor z nové perspektivy.

Po skončení procházky odpovídali pánové Pernica a Polák na otázky účastníků a během plodné debaty blíže vysvětlovali, na co všechno musí lesník při péči o les myslet, jaké mají vlastníci lesa povinnosti a jak jim my sami můžeme pomoci.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací