Stavby s vůní dřeva

Záměrem studentské soutěže je motivovat studenty vyšších a vysokých odborných škol, aby ve svých školních pracích využívali dřevo. Soutěž je zároveň propojuje s odborníky z oboru.

Soutěž umožňuje studentům ukázat veřejnosti své návrhy dřevěných staveb a konstrukcí a porovnat své dovednosti získané studiem.
Vítěze soutěže vybírá odborná porota ve dvou kategoriích, a to Návrhy dřevěných konstrukcí a Návrhy moderních dřevostaveb.
Ocenění studenti získají kromě věcných cen také možnost zúčastnit se odborných exkurzí u partnerů soutěže.

 

 

Novinky k projektu Stavby s vůní dřeva

Hlasujte pro dřevěné stavby, které navrhli studenti

16. červenec 2020

Hlasujte v 8. ročníku soutěže Stavby s vůní dřeva a vyberte nejlepší dřevěné stavby z 43 přihlášených návrhů od 53 vysokoškolských studentů. 

Výstava studentských dřevěných staveb bude pokračovat

16. červenec 2020

I letos plánujeme vystavovat 43 dřevěných staveb, které studenti přihlásili do naší soutěže Stavby s vůní dřeva.

Jak na grafiku posteru v kostce? 1. díl

18. květen 2020

Co je poster? Proč jej tvoříme? Na co si máme dát při jeho tvorbě pozor? Chcete-li vědět více, přečtěte si náš dvoudílný seriál. Budeme se postupně věnovat tvorbě prezentačního posteru, který musí odevzdat účastníci soutěže Stavby s vůní dřeva 2019.

Jak na grafiku posteru v kostce? 2.díl

18. květen 2020

V minulém článku jste se dozvěděli, proč má smysl poster tvořit a o čem má vypovídat. V následujících řádcích se budeme věnovat technickým informacím a „vychytávkám“ pro grafiku posteru.

Bonus pro první soutěžící: Ulov si dřevěné ponožky!

13. květen 2020

Největší studentská soutěž zaměřená na dřevěné stavění je tady! Přihlas svůj návrh dřevěné stavby nebo konstrukce a vyhraj ceny za 200 000,- Kč!

Kdo píše o Stavbách s vůní dřeva?

13. květen 2020

Kdo píše o Stavbách s vůní dřeva? V průběhu roku spolupracujeme s médii, abychom přilákali pozornost ke studentským nápadům...

10 důvodů, proč se přihlásit do Staveb s vůní dřeva

10. květen 2020

Sepsali jsme pro vás hlavní důvody, proč byste měli svůj návrh dřevěné stavby vytáhnout ze šuplíku a přihlásit ho do soutěže Stavby s vůní dřeva. Čas na to máte do 30. června 2019 

„Do soutěže se neváhejte přihlásit. Vždy něco získáte,“ říkají studenti

14. duben 2020

Rozhovor s vítězi Ceny odborné poroty z minulého ročníku – Davidem Králem a Ondřejem Kurečkou z Fakulty stavební VUT v Brně.

Více novinek tohoto projektu

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací