13.

Horský bufet pod Velkou Deštnou

Obecné informace o díle

Název díla

Horský bufet pod Velkou Deštnou

Popis stavby

Ze současného objektu je převzat tvar štítů, doplněný o anorganický plášť sestavený z ploch trojúhelníků. Masivní dřevostavba ze smrkových CLT panelů, využívající nosnou konstrukci zároveň jako pohledovou v interiéru. Stropní konstrukce tvoří rovněž panely, z důvodu úspory materiálu žebrované duté. Interiérové prvky jsou tvořeny smrkovou biodeskou. Odřezky obou materiálů budou využity pro nábytek či doplňky. Střešní krytinu tvoří měděný falcovaný plech, u kterého se uvažuje jeho reakce s prostředím, kdy objekt dostane patinu a bude sám jeho součástí. Objekt využívá obnovitelné zdroje energie.

Proč pracujete se dřevem?

Zejména u návrhu horského bufetu pro mne byla zásadní volba přírodních materiálů tak, aby se stal součástí krajiny, využíval obnovitelné zdroje energie a přispíval k celkové udržitelnosti. Zároveň by objekt měl pomocí architektonického výrazu a hmotových proporcí odrážet charakter a vysokohorský ráz. Masivní CLT panely umožňují zabezpečení tuhosti stavby takovéhoto tvaru. Umožňují subtilnost a rychlou realizaci konstrukce a rovněž jsou finálním řešením povrchu v interiéru.

Údaje o soutěžícím

Tereza Krákorová

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací