2.

Kulturní centrum v Ponětovicích

Obecné informace o díle

Název díla

Kulturní centrum v Ponětovicích

Popis stavby

Návrh řeší novostavbu venkovního společenského centra v obci Ponětovice. Stavba je situována do parku v těsné blízkosti přehrady. Nové centrum nabízí rozmanité možnosti vyžití, součástí je kruhový taneční parket, který funguje jako středobod veškerého dění, ten je lemován dřevostavbou s bufetem a zázemím, posezením a malým pódiem. Dalšími aktivitami na pozemku jsou různá hřiště, kurty či ohniště. Stavba citlivě reaguje na své okolí, vzrostlé stromy se stávají její součástí a naopak

Proč pracujete se dřevem?

Louka, stromy, voda… místo plné zeleně, kus naší jedinečné krajiny, kterou je třeba chránit a která chrání nás. Drobná stavba ze dřeva, která je obložená smrkovými latěmi, harmonicky splývá s okolním prostředím a zároveň prohlubuje jeho „genius loci". Nové centrum sdružuje obyvatele obce, funguje jako místo společného setkávání napříč generacemi, slouží k pořádání sportovních či kulturních aktivit. Je místem, kde se lidé cítí dobře, kde jsou součástí komunity.

Údaje o soutěžícím

Veronika Dubinová
Denisa Boháčová
Zuzana Krčková

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura pozemních staveb

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací