24.

Polyfunkční blok Těšnov

Obecné informace o díle

Název díla

Polyfunkční blok Těšnov

Popis stavby

Návrh městského bloku se snaží zaobírat otázkou nového využití neatraktivního prostředí parku Těšnov, který je prokazatelnou stavební rezervou v centru Prahy. Pozemek má vzhledem ke své bezprostřední blízkosti severojižní magistrály řadu limitů a omezení, na které se řešení snaží reagovat.

Koncept vytváří polyfunkční blok s převažující funkcí bydlení a aktivním parterem, přičemž bytový mix je navržen s ohledem na maximální variabilitu a flexibilitu. Tento blok je řešen v kombinovaném konstrukčním systému dřeva a betonu, zatímco jižní převýšená část se stává novou dominantou městské části.

Proč pracujete se dřevem?

Zadání soutěže je částečně samotnou podstatou projektu, která se projevuje ve dvou hlavních složkách. Tou první je reakce na místní limity vyvolané rušnou magistrálou. Dřevěná fasáda s vegetačními prvky je zde v roli ochranné bariéry vůči nepříznivým vlivům silniční dopravy. Druhou složkou je využití dřeva v nosné konstrukci výškového objektu, které je často kvůli předsudkům a legislativním omezením na tomto typu staveb opomíjeno. Dřevo nás tudíž chrání nejen navenek, ale i v jádru budovy.

Údaje o soutěžícím

Jakub Sedláček

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a rozvoj sídel

Ročník studia

1

Stupeň studia

magisterský

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací