24.

Polyfunkční blok Těšnov

Obecné informace o díle

Název díla

Polyfunkční blok Těšnov

Popis stavby

Návrh městského bloku se snaží zaobírat otázkou nového využití neatraktivního prostředí parku Těšnov, který je prokazatelnou stavební rezervou v centru Prahy. Pozemek má vzhledem ke své bezprostřední blízkosti severojižní magistrály řadu limitů a omezení, na které se řešení snaží reagovat.

Koncept vytváří polyfunkční blok s převažující funkcí bydlení a aktivním parterem, přičemž bytový mix je navržen s ohledem na maximální variabilitu a flexibilitu. Tento blok je řešen v kombinovaném konstrukčním systému dřeva a betonu, zatímco jižní převýšená část se stává novou dominantou městské části.

Dílo a téma ročníku

Zadání soutěže je částečně samotnou podstatou projektu, která se projevuje ve dvou hlavních složkách. Tou první je reakce na místní limity vyvolané rušnou magistrálou. Dřevěná fasáda s vegetačními prvky je zde v roli ochranné bariéry vůči nepříznivým vlivům silniční dopravy. Druhou složkou je využití dřeva v nosné konstrukci výškového objektu, které je často kvůli předsudkům a legislativním omezením na tomto typu staveb opomíjeno. Dřevo nás tudíž chrání nejen navenek, ale i v jádru budovy.

Údaje o soutěžícím

Jakub Sedláček

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a rozvoj sídel

Ročník studia

1

Stupeň studia

magisterský

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací