27.

Studentský kampus Lanškroun

Obecné informace o díle

Název díla

Studentský kampus Lanškroun

Popis stavby

Důležitou otázkou bylo strategické umístění a využití potenciálu lokality, jako trasy stávající linky autobusu či odklon cyklostezky od automobilové dopravy skrze kampus. Masivní dřevostavby ze smrkových CLT panelů, využívající nosnou konstrukci zároveň jako pohledovou v interiéru. Stropní konstrukce tvoří rovněž panely, z důvodu úspory materiálu žebrované. Interiérové prvky jsou tvořeny smrkovou biodeskou. Odřezky obou materiálů budou využity pro nábytek či doplňky. Společenské prostory jsou orientovány do dvora či k cyklostezce. Zelené střechy přispívají nejen příjemnému mikroklimatu.

Proč pracujete se dřevem?

U místa, které má mladým studentům nahradit pocit domova, pro které jím částečně je, pro mě byla zásadní volba přírodních materiálů tak, aby je areál inspiroval inovativním směrem, využíval obnovitelné zdroje energie a přispíval k celkové udržitelnosti. Zároveň by objekty měly pomocí architektonického výrazu působit jako jedna skupina a pomocí hmotových proporcí navazovat na široké spektrum měřítek okolní zástavby. Masivní CLT panely umožňují zabezpečení tuhosti stavby takového tvaru. Umožňují subtilnost a rychlou realizaci konstrukce a rovněž jsou finálním řešením povrchu v interiéru.

Údaje o soutěžícím

Tereza Krákorová

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

5

Stupeň studia

magisterský

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací