6.

Aerframe

Obecné informace o díle

Název návrhu 

Aerframe

Koncepce navrženého řešení v souvislosti s tématem soutěže Dřevo je cesta

Každý si rád odpočne po krásném výletu přírodou. Kdo by si ale k odpočinku vybral nevzhlednou plastovou nebo kovovou lavičku, když může využít něčeho, co do přírody nejen lépe zapadá, ale dokonce z ní vychází. Dřevo je úžasný materiál s jedinečnými vlastnostmi, který konstrukci dodá punc jedinečnosti. Svým způsobem je každý kus originál. Ať už pro svojí kresbu či vlastnosti jednotlivých stromů, z kterých je vytvořen.

Environmentální zhodnocení návrhu

Konstrukce je až na drobné detaily čistě dřevěná, což ulehčuje životnímu prostředí, a zároveň díky přírodním materiálům není problém s likvidací konstrukce na konci jejího životního cyklu. Ovšem životní cyklus konstrukce je právě díky jednoduchosti a použitým materiálům velice dlouhý.

Obecný popis návrhu

Cílem práce bylo vytvořit jednoduchou, vzdušnou koncepci dřevěné konstrukce, která by dávala lidem pocit úkrytu před sluncem a deštěm, ale zároveň by nebyla uzavřená. Díky jednoduchosti a prostoru dává konstrukce návštěvníkům možnost si odpočinout dle jejich rozhodnutí. Konstrukce je určená jak k posezení či lehnutí, ale také se návštěvník může zabavit houpáním na houpačce. Konstrukce zároveň slouží i jako informační bod. Jsou zde umístěny velké tabule pro různé informační materiály.

Pracuji s materiálem CLT

Materiál CLT je použit na rámy konstrukce a také na část posezení.

Údaje o soutěžícím

Lukáš Bednář

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Tvorba a výroba nábytku

Ročník studia

2. ročník, Bakalář

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací