7.

Forrest Mobiliary

Obecné informace o díle

Název návrhu 

Forrest Mobiliary

Koncepce navrženého řešení v souvislosti s tématem soutěže Dřevo je cesta

Dřevo v tomto konceptu je všude, kde by měl být při běžném používání kontakt s člověkem z důvodu příjemnosti povrchu jak z hlediska možnosti povrchové úpravy, ale také pak z hlediska pocitového vztahu návštěvníků lesu ke dřevu jako takovému. Dřevo tvoří hlavní estetický prvek svojí kresbou a jakýmsi zastřešením betonových podnoží, které jsou použity především z hlediska bytelnosti, a aby se dřevo nedostalo do kontaktu se zemí.

Environmentální zhodnocení návrhu

Z hlediska materiálů je tento návrh velice jednoduše řešen. Skládá se pouze z betonových podnoží, které vydrží kontakt s půdou. Dále pak z dřevěné spárovky, která se po čase bude měnit nebo, alespoň základně udržovat. Spárovka by měla být ošetřena vhodnou impregnací tak, aby vydržela v lesních podmínkách a dostála pak co nejdelší životnosti pro plnohodnotné užívání. Posledním využitým materiálem je guma, která je využitá pouze v místě pro zachycení jízdního kola.

Obecný popis návrhu

Jedna z hlavních myšlenek tohoto mobiliáře je možnost skládání libovolných sestav závisejících na prostorových a finančních možnostech. Při navrhování tohoto mobiliáře byl hlavní důraz kladen především na  jeho bytelnost a bezúdržbovost, další výhodou je po variabilním skládání sestav jeho propracovaný detail uchycení jízdního kola.

Stojan přímo z boku sedací plochy zaručí šetrnost vůči okolním rostoucím stromům, ušetří náklady na pořízení samotného stojanu, umožní, aby kolo bylo přímo po ruce a obohatí samotnou lavičku o zajímavý a netradiční prvek.

Údaje o soutěžícím

Martin Podolský

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Nábytek

Ročník studia

2.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací