20.

GreenPeas – výstavní stánek

Obecné informace o díle

Název návrhu 

GreenPeas – výstavní stánek

Koncepce navrženého řešení v souvislosti s tématem soutěže Dřevo je cesta

Dřevo je cesta, protože dřevo je naše budoucnost!

Je ekologickým materiálem, který nám dává příroda a také je schopna si ho vzít zpět. Pro člověka je dřevo materiál příjemný a teplý, v interiéru vytváří pocit domova a zázemí. V současné době se staly i v naší zemi hitem dřevostavby. Jejich výstavba je mnohem rychlejší než třeba stavba zděné konstrukce. A právě z těchto důvodů jsme si vybraly tento materiál.

• Materiál bude pro lesnickou a dřevařskou fakultu Mendelovy univerzity lehce dostupný (z vlastních zdrojů).

• Dřevo působí na člověka příjemně a v hale plné jiných výstavních stánků z hliníku a plastu bude odlišný, tudíž zajímavý.

• Tento materiál doslova charakterizuje název svojí fakulty.

• Je dřevěný, tedy ekologický a po dosloužení funkce stánku nám nebude zabírat místo na planetě po dobu mnoha let.

Environmentální zhodnocení návrhu

Náš stánek jsme se snažily navrhnout tak, aby byl co nejvíce ekologický. Aby po skončení jeho životnosti nepřibyl odpad, se kterým si naše příroda nebude vědět rady. Tak, aby na přírodu působilo co nejméně vlivů znečišťujících například ovzduší nebo vodní zdroje. Nacházíme se totiž v době, kdy lidstvo produkuje nadměrné množství negativních prvků. Každý malý projekt, který se bude environmentalistikou při svém návrhu a realizaci zabývat, je malým, ale důležitým krokem vpřed.

Na konstrukci jsme tedy navrhly smrkové dřevo, které by nebylo ošetřeno, neboť je stánek určen do interiérů výstavních prostor. Proto s dřevem po ukončení životnosti můžeme zacházet téměř jakkoli. Může být likvidováno také jako ,,mrtvé“ dřevo.

Dalším prvkem jsou desky OSB SUPERFINISH® ECO, které neobsahují oproti klasickým OSB deskám žádné formaldehydy. Jsou spojeny lepidlem na bázi polyuretanových pryskyřic.

Obecný popis návrhu

GreenPeas.

Výstavní stánek je složen ze čtyř segmentů, které dohromady tvoří jeden celek o rozloze 64 m². Tyto segmenty lze oddělit a získat tak čtyři menší stánky o rozloze 15 m². Ve střední části se nachází prostor pro uložení věcí a je tvořen OSB deskami.

Konstrukci výstavního stánku tvoří střešní smrkové latě, které se dají lehce smontovat a vznikne tak pevná konstrukce. Celkový vzhled stánku je velice vzdušný, čemuž napomáhají světlé neutrální barvy s akcentem zelené, která je charakteristická pro lesnicko-dřevařskou fakultu. Zelená kolečka by měla oslovit kolemjdoucí osoby. Korespondují s logem Mendelovy univerzity v Brně. Vtažení potencionálních zákazníků by mělo napomáhat dynamicky řešené rozložení latí. Dále jsou zde umístěny dva informační pulty, plastové skladovatelné židle pro pohodlí zákazníků a promítací část s pohodlnými puffy k sezení. Na plných stěnách stánku jsou z vnější strany umístěny plakáty prezentující fakultu vysoké školy.

Pracuji s materiálem OSB

Plné zdi stánku. Jsou na nich upevněny prezentační plakáty.

Údaje o soutěžícím

Dominika Paulasová
Anna Horáková

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Design nábytku

Ročník studia

bakalářský, 1. ročník

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací