18.

JUNIT JUTE

Obecné informace o díle

Název návrhu 

JUNIT JUTE

Koncepce navrženého řešení v souvislosti s tématem soutěže Dřevo je cesta

„Dřevo je cesta."

Dřevo je budoucnost našich dřevostaveb. Naše konstrukce je stavěna za účelem reprezentace fakulty, proto je jasné, že jsme zvolily dřevo. Navíc je zdravé a inspirativním prostředím pro naše budoucí studenty. Dřevo je flexibilní. Přiznaly jsme rámovou nosnou konstrukci. Dřevěný stánek omezuje zatížení okolí a kromě toho ještě voní. Dřevo je cesta pro naše zdraví – lepší klima ve městech.

Environmentální zhodnocení návrhu

Naši konstrukci jsme navrhovaly tak, aby byla co nejšetrnější k životnímu prostředí, tudíž její likvidace bude díky využití přírodních materiálům jednoduchá. Stavba je mobilní a modulární – je přizpůsobena k častému rozložení a následnému složení, které také přispívá k jednoduchosti likvidace.

Naší ideou a zároveň inspirací byl tzv. Ekodesign – navrhování a vývoj výrobku, který mimo klasické vlastnosti jako je funkčnost, bezpečnost, ergonomičnost, estetičnost apod. klade důraz na dosažení minimálního negativního dopadu výrobku na životní prostředí, a to z hlediska jeho celého životního cyklu.

Používaly jsme OSB prvky (pro středový modul, na police), jutové potahové látky (na sedací prvky), lněné bílé plátno (s logem školy) a jutové provázky (na členění segmentů).

Obecný popis návrhu

Výstavní stánek o celkové ploše 50 m2 s možností dělení na moduly (4 segmenty). Jedna část je vhodná pro projekci a představení jednotlivých oborů fakulty. Relaxační zóna je zastoupena čtyřmi zelenými sedacími pufy, které jsou z ekologického materiálu a představují logo Mendelovy univerzity (4 hrášky). Pro ukládání předmětů jsme zvolily hlavní středový modul, který je vyrobený z OSB desek a který slouží zároveň jako spojka všech 4 částí stánku. Hlavním a netradičním prvkem jsou jutové provázky, podle kterých jsme nazvaly naši práci. Prostor doplňují kovové regály na propagaci prací studentů, k tomuto účelu také slouží plakáty. Inspirovaly jsme se jednoduchostí, přírodou a jejími barvami a materiály. Hlavním materiálem je dřevo, které souvisí s celou soutěží.

Pracuji s materiálem OSB

středový prvek

Údaje o soutěžícím

Aneta Kučerovská
Nikola Čapková

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Design nábytku

Ročník studia

1.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací