16.

Návrh výstavního stánku LDF/Mendelu

Obecné informace o díle

Název návrhu 

Návrh výstavního stánku LDF/Mendelu

Koncepce navrženého řešení v souvislosti s tématem soutěže Dřevo je cesta

Náš projekt spočívá v návrhu výstavního/reprezentačního stánku pro Lesnickou a dřevařskou fakultu, ale i pro celou Mendelovu univerzitu. Dřevo je cesta, kterou jsme se rozhodli jít při navrhování celé konstrukce. Dřevo je přírodním materiálem, který je snadno dostupný, opracovatelný, má příjemný vzhled a charakter. Nabízí různé textury a hustoty. Inspirací pro návrh nám bylo právě zaměření naší fakulty. Pro konstrukci našeho stánku jsme zvolili poměrně lehké smrkové dřevo ve formě latí pro snadnou manipulaci jednotlivých konstrukčních částí stánku. Rámy jsou konstruovány tradičními konstrukčními spoji, jako je například čep a dlab nebo čep a rozpor. Dřevo jako přírodní materiál lze snadno likvidovat. Plošné výplně rámů jsou řešeny dřevotřískovými laminovanými deskami.

Environmentální zhodnocení návrhu

Stánek je navržen z přírodního materiálu – dřeva, tudíž po konci životnosti nebude problém s jeho likvidací. Celá konstrukce je určena pouze do interiéru, tudíž odpadá řešení případného zastřešení.

Obecný popis návrhu

Náš projekt spočívá v návrhu výstavního/reprezentačního stánku pro Lesnickou a dřevařskou fakultu, ale i pro celou Mendelovu univerzitu. Celý stánek se skládá ze čtyř samostatných modulů o půdorysné ploše 60 m2, které lze použít i jako jednotlivé stánky o půdorysné ploše 15 m2.

Každý modul je kompletně demontovatelný do samostatných rámů, pro snadný přesun. Jeden z rámů je vyplněn mříží, která umožňuje vsunutí a upevnění výstavních vitrín.

Sestavením všech čtyř modulů vznikne ve středu stánku buňka pro ukládání propagačních materiálů a ostatních věcí. V jednom z modulů jsou pak vždy umístěny stoličky, stůl se židlemi a dataprojektor pro prezentaci jednotlivých fakult či oborů. Osvětlení je zajištěno volně zavěšenými žárovkami na konstrukci stánku.

Údaje o soutěžícím

Martin Holas
Tina Soldátová

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Design nábytku

Ročník studia

1. ročník, bakalářský

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací