9.

Quercus prismus

Obecné informace o díle

Název návrhu 

Quercus prismus

Koncepce navrženého řešení v souvislosti s tématem soutěže Dřevo je cesta

Dřevo je cesta pro můj návrh, protože tato lavička plně využívá potenciálu dřeva jako hřejivého a proměnlivého materiálu. Je navržena tak, aby jedinou a možnou cestou bylo dřevo. Využívám zde dubového dřeva, které se v exteriéru stále mění. Návštěvník tak může stále zažívat překvapení v podobě cesty dřeva od počátku jeho novoty až do konce jeho existence.

Environmentální zhodnocení návrhu

Zvolila jsem dubové dřevo, protože dobře zvládá povětrnostní vlivy. Kovové obruče, které drží celou konstrukci pohromadě, jsou téměř bezúdržbové a levné. Celková konstrukce je levná, snadno montovatelná a demontovatelné. Hranoly jsou o stejné délce a ony posuny se dělají až na místě. Kovové obruče jsou již svařeny ve výrobě, tudíž na konečnou montáž postačí pouze vrtačka s šrouby na uchycení.

Obecný popis návrhu

Jedná se o dubové hranoly o jedné délce, avšak dynamičnost objektu je v různých posunech daných hranolů. Na první pohled se to může jevit jako chaotické uspořádání, ale pravdou je, že je v něm systém. Díky tomuto uspořádání je docíleno možnosti zaparkování kola. Celou konstrukci drží kovářsky černá pásovina. Objekt má levnou, snadnou a blbuvzdornou konstrukci.

Údaje o soutěžícím

Tereza Mikalová

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Tvorba a výroba nábytku

Ročník studia

2, Bakalářský stupeň

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací