27.

Round

Obecné informace o díle

Název návrhu 

Round

Koncepce navrženého řešení v souvislosti s tématem soutěže Dřevo je cesta

Můj návrh vychází z jednoduchosti materiálu a jednotného vzhledu. V dnešní době můžeme vidět spoustu již plastových a prefabrikovaných materiálů, avšak já jsem zastánce toho názoru, že právě dřevo je ta správná cesta, kterou se ubírat. Právě proto jsem využil u nás téměř nejčastější dřevinu, a to dub v kombinaci s odolným, tmavým, nijak okolí nerušivým materiálem litiny, který zaručí, že nedojde k brzkému opotřebení jak po stránce vandalismu, tak vlivem povětrnostních podmínek.

Environmentální zhodnocení návrhu

Odolnost zaručena použitím litiny a kvalitního dubového dřeva. Zároveň nehrozí nebezpečí úrazu, díky tomu, že sezení nedisponuje ostrými hranami. V sestavě Round samozřejmě nechybí odpadkový koš, takže při posezení u svačiny nebo oběda nebudou v okolí pohozené odpadky.

Obecný popis návrhu

Sestava Round, jak již z názvu napovídá, disponuje kulatým sezením, krytým odpadkovým košem a stojanem na kola s odkládacím stolkem, jelikož je cestování na kole v přírodě čím dál více vyhledávaná aktivita jak u jednotlivců, tak u rodin s dětmi.

Vše je tvořeno ze dvou materiálů – tmavé litiny a světlého dubu. Odolnost vůči vandalismu a špatným povětrnostním podmínkám je zajištěna díky kvalitním materiálům a také jednotného vzhledu – koš, sezení i stojan na kola jsou navzájem propojeny.

Údaje o soutěžícím

Robert Kinzl

Název školy

Mendelova univerzita

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Tvorba a výroba nábytku

Ročník studia

2. ročník

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací