26.

Veletržní stánek

Obecné informace o díle

Název návrhu 

Veletržní stánek

Koncepce navrženého řešení v souvislosti s tématem soutěže Dřevo je cesta

Projekt „Dřevo je cesta“ v nás probudil touhu seznámit se s tímto materiálem a ukázal nám, že dřevo je obnovitelný, ekologický, snadno dostupný a dobře opracovatelný materiál, který používáme po celou dobu historie a nijak neškodí životnímu prostředí ani člověku. Díky těmto a mnoha dalším aspektům se stalo dřevo dokonalým materiálem pro náš návrh.

Málokdo si dnes uvědomí, že bychom měli lesy chránit a pečovat o ně, jelikož právě lesy poskytují domov většině zvířatům, lidem dávají možnost dýchat, upevňují spojení člověka s přírodou a spoustu dalších jedinečných vlastností. Použitím dřeva chceme spojit aspekt sociální, ekonomický, environmentální a podpořit rozvoj českého lesnictví, aby byla lesu dopřána ochrana a péče jakou si zaslouží, jelikož „Dřevo je cesta“.

Environmentální zhodnocení návrhu

Výstavní stánek je navržen z ekologických materiálu. Na nosné prvky je použito smrkové dřevo a doplňky jsou z ekologické dřevotřískové desky bez obsahu formaldehydu. Závěsy jsou z lněného plátna.

Dřevo lze po skončení životnosti rozebrat na segmenty a použít pro další výrobu nebo jako palivové dříví.

Ochranu proti škůdcům a houbám zajišťuje impregnace materiálu. Díky otevřené konstrukci se v prostoru nedrží vlhkost.

Části konstrukce jsou spojeny pomocí šroubů a matic, aby se segmenty daly pohodlně převážet a opětovně sestavovat.

Obecný popis návrhu

Koncept návrhu je založen na jednoduchosti, vzdušnosti za pomocí dřevěných latí. Výstavní stánek je složen ze čtyř samostatně fungujících segmentů a zároveň je zachována komunikace mezi nimi. V středovém sloupu je zabudovaná elektroinstalace a zároveň prostor slouží pro ukládání potřebných věcí.

Stánek je vybaven barovými pulty umístěnými v každém rohu s barovými židlemi, posezením v podobě židlí s konferenčními stolky a taburety. Dále je obohacen o vitríny s ukázkou prací našich studentů. Je zde možnost zavěšení plakátů, které by reprezentovaly školu. Dataprojektor, jehož účelem je promítání propagačních materiálů jednotlivých fakult.

Útulnost, pohodlí a ucelenost celého objektu zajišťují hustěji sestavené latě v kombinaci s lněnými závěsy. Stánek je vzdušný, ucelený a má za úkol doslova vlákat zájemce.

Údaje o soutěžícím

Tereza Němcová
Kamila Vyoralová

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Design nábytku

Ročník studia

2. semestr

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací