19.

WERFIL – Výstavní stánek

Obecné informace o díle

Název návrhu 

WERFIL – Výstavní stánek

Koncepce navrženého řešení v souvislosti s tématem soutěže Dřevo je cesta

Takřka od počátku historie lidstva byli lidé obklopeni předměty a nástroji vyrobenými ze dřeva, a tak právě jeho široká využitelnost vedla k neustávajícímu zájmu člověka o tento přírodní materiál. Dřevo je stále všude kolem nás a ani v budoucnu se na tom bezpochyby nic podstatného nezmění. Dřevo je materiál s rozdílnými vlastnostmi. Rozpětí fyzikálně mechanických, chemických, biologických a také vlastností struktury a vzhledu dřeva je extrémně velké. Vzhledem k důležité roli, jakou hraje od nepaměti v lidském životě, na něj nemůžeme pohlížet jako na pouhou přírodní surovinu. Žádný jiný materiál například nevyzařuje tolik tepla jako právě dřevo. Jeho hospodářský a kulturní význam je dnes nesporný. Musí se přizpůsobovat nepřetržitě měnícím se podmínkám, díky nimž nakonec získá nebývale ušlechtilý charakter. Pro všechny tyto vlastnosti je dřevo právě tím materiálem, který jsme využili na náš návrh výstavního stánku.

Dřevo, obnovitelná surovina jež nás obklopuje, tu bude stále a pořád a to ikdyž tu my nebudeme. Příroda si vybere cestu jak se stát opět čistou.

Přizpůsobme se jí trochu a používejme více dřeva, protože „Dřevo je cesta.“

Environmentální zhodnocení návrhu

Hlavní konstrukce výstavního stánku je navržena se střešních latí spojených do určitých segmentů pro lehké sestavení a rozebrání, stejně tak jako autory vymyšlené solitéry (židle, stůl). Skladebnost celého stánku umožňuje snadný převoz z místa na místo. Při jakékoli závadě např. zlomení latě je možné ji vyměnit za jinou. V případě likvidace lze solitéry dále využít kamkoli do interiéru, ze střěšních latí postavit něco jiného nebo segmenty využít na zahradu pro popínavé rostliny. Fantazii se meze nekladou.

Obecný popis návrhu

Výstavní stánek pro Lesnickou a dřevařskou fakultu na Mendelově univerzitě v Brně.

Výstavní stánek je vyroben převážně z materiálů na přírodní bázi. Celková plocha stánku je 60 m2 s rozměry 10 x 6 m s nevšední kompozicí. Hlavním požadavkem je lichotit lidskému oku. Proto jsou zde použity jednoduché geometrické tvary a dodržen je dostatek prostoru pro pohyb návštěvníků. Stánek obsahuje informační panely, jednací zónu, odpočinkovou zónu a prostor pro prezentaci fakulty a oborů, popřípadě prací studentů. Dále je dodržena jak jednoduchá konstrukce panelů ze střešních latí, tak i jednotlivých solitérů. V případě potřeby je možné objekty přizpůsobit na menší plochu stánku. Barevnost objektů koresponduje s podstatou fakulty.

Pracuji s materiálem OSB

"Komín" - panel na zaujmutí

Údaje o soutěžícím

Veronika Trojáčková
Filip Cagala

Název školy

Mendelova univerzita v Brně

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Design nábytku

Ročník studia

1. ročník, Bc.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací