13.

Woodline

Obecné informace o díle

Název návrhu 

Woodline

Koncepce navrženého řešení v souvislosti s tématem soutěže Dřevo je cesta

V návaznosti na téma soutěže, kde je hlavním tématem dřevo jako obnovitelná surovina, jsem využila tento materiál při výrobě posezení, které může být podél lesních cest nebo třeba podél cyklostezky. Využila jsem toho, že se dřevo dá lehce opracovat. Na finálním výrobku můžeme vidět prořezávání a dále zasazení pásoviny přímo do materiálu. Vzhled dřeva je ještě podpořen olejovým voskem, který je ekologický a neškodí zdraví. Dřevo je zde využito jako dlouhotrvající materiál, který se dá v případě poškození levně a rychle nahradit. Takže celá myšlenka díla navazuje na téma soutěže, že dřevo dokáže být odolné, variabilní, krásné, ekologické, obnovitelné a neškodí zdraví.

Environmentální zhodnocení návrhu

Konstrukce se skládá ze dřeva dubu, které je známo svojí odolností a z černé pásoviny.

Na dřevěné části je vhodné nanést venkovní olejový vosk, který je šetrný k životnímu prostředí. Pásovina je zase odolná proti zreznutí.

Díky prořezávání na lavičkách a stolu nedochází k usazování nečistot a proto je dřevo pomaleji opotřebováno.

Díky šetrné impregnaci se dá dřevo jednoduše zlikvidovat a nedochází ke znečišťování ovzduší.

Obecný popis návrhu

Navázala jsem na klasické posezení, které se skládá ze stolu, laviček a koše. Chtěla jsem využít toho, že při této sestavě lze dobře komunikovat s ostatními lidmi. Kolem stolu na sebe všichni vidí.

Použila jsem moderní kombinaci kovu a dřeva. Kdy je pásovina zasazena do materiálu a vytváří zajímavý prvek. Aby byla celá konstrukce vzdušnější, lavičky i stůl jsou prořezané. V kombinaci s kovem je zde udělán i koš a svojí přední stranou navazuje na prořezávání laviček a stolu.

Údaje o soutěžícím

Kateřina Gapková

Název školy

Mendelova univerzita v Brmě

Název fakulty

Lesnická a dřevařská fakulta

Studijní obor

Tvorba a výroba nábytku

Ročník studia

2

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací