Otevíráme 11. ročník ankety Dřevěná stavba roku

Novinka je ze dne: 15. prosinec 2020

Otevíráme 11. ročník ankety Dřevěná stavba roku


Dřevěná stavba roku (DSR) je unikátní soutěžní anketa, kterou každoročně organizuje Nadace dřevo pro život. V šesti kategoriích se do ní mohou zapojit dřevěné stavby v nejrůznějších podobách, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry.

Už jedenáctým rokem společně budujeme dřevěný svět šetrný k přírodě a představujeme díla architektů, kteří umí kouzlit se dřevem. Tento rok nás čekají malé změny v organizaci, kterými chceme přispět k ještě větší atraktivitě soutěže a povědomí o významu dřeva pro naše životní prostředí.

Své projekty můžete přihlašovat od 15. prosince 2020 zde.

V letošním ročníku přinášíme několik změn a zjednodušení na základě naší dlouholeté zkušenosti s vedením ankety a zpětné vazby od našich soutěžících.
Rušíme výjimky pro soutěžící a zavádíme stejný poplatek napříč všemi kategoriemi. Upravujeme koncepci ankety v duchu naplňování poslání Nadace dřevo pro život „Dřevo je cesta“. Zaměřujeme se především na představení možností a variability dřeva jako stavebního materiálu, proto zjednodušujeme technické dokumentace děl. Na úpravu podmínek povinné dokumentace navazujeme novým systémem hodnocení děl odbornou porotou, který je dvoukolový a více apeluje na dodání kvalitních podkladů. Modernizujeme také formu soutěže. Jsme plně online.

Přehled změn v anketě DSR 2021

  1. Sjednotili jsme poplatek ve všech kategoriích.
  2. Počet soutěžních děl v kategorii již není omezen, což může přinést ještě větší inspiraci pro veřejnost.
  3. Není možné přihlásit shodné dílo v návrzích a realizacích jedné kategorie.
  4. Upravili jsme soutěžní kategorie: Dřevěné konstrukce malé a velké, Dřevěné budovy a Dřevěné interiéry. Roubenky jsou zařazeny do dřevěných budov, nejsou již samostatnou kategorií. Mohou být nově nejen v realizacích, ale i v návrzích. Hřiště zařazujeme mezi malé nebo velké konstrukce.
  5. Zjednodušili jsme povinnou dokumentaci, necháváme větší volnost, a zároveň i větší odpovědnost za sebeprezentaci, na soutěžících.
  6. Soutěžící mají možnost nahrát YouTube odkaz jako prezentaci.
  7. Porota nehodnotí malé konstrukce.
  8. Soutěžní díla a vítězové budou prezentování v on-line galerii, on-line katalogu a tištěných roll-upech na stavebních veletrzích.

 

Harmonogram ankety DSR 2021

Přihlašování do ročníku:

  15.12. 2020 (od 8:00) – 28.2. 2021 (do 20:00)

Hlasování veřejnosti:

  8.3. – 24.3. 2021 (17 dní hlasování) pondělí - středa

Hlasování odborné poroty:

  8.3. – 24.3. 2021

Slavnostní vyhlášení vítězů:

  duben 2021

 

Ať už dřevěné stavby navrhujete, stavíte, nebo v nich bydlíte, díky vám všem je naše planeta o trochu zdravější. Dřevo je naše významná obnovitelná surovina a jeho využívání je přirozená cesta k ochraně našeho životního prostředí.

Těšíme se na vaše nové projekty s vůní dřeva!

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací