Putovní výstava ankety Dřevěná stavba roku 2016 se představí na veletrhu FOR WOOD

Novinka je ze dne: 06. červen 2016

Putovní výstava ankety Dřevěná stavba roku 2016 se představí na veletrhu FOR WOOD 

V pořadí jedenáctý ročník veletrhu FOR WOOD zaměřený na téma dřevostaveb, technologické postupy při jejich výstavbě a využití dřeva ve stavebnictví od konstrukce až po střechu, se letos opět uskuteční na výstavní ploše PVA EXPO PRAHA ve dnech 20. až 24. září. Spolu s přehlídkou oborových trendů bude pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program a poradenský servis, včetně Putovní výstavy Dřevěné stavby roku 2016.

 FOR ARCH 2015 2

Dřevěné stavby prodělaly skutečně velký skok od řemeslné výroby k výrobním procesům a přesné a rychlé montáži na staveništi. Místo tradičního tesařství se dnes používají technologie a postupy spojující procesy počítačem řízeného projektování s precizními nástroji řízenými robotem. Z dříve řemeslně vyráběných jednotlivých částí se staly konstrukční prvky s předem stanovenými požadavky a definovanou jakostí, které lze na staveništi v krátké době a rozměrově přesně spojovat do celku. U moderních dřevostaveb je dřevo navíc jen jedním z mnoha materiálů uplatňovaných při konstrukci domu. Vedle masivního dřeva v podobě tenkých profilů, desek nebo trámů zde najdeme různé druhy izolací a deskové materiály na bázi dřeva nebo sádry. Dřevostavby dnes obvykle na první pohled ani nepoznáte. Jsou totiž mezi nimi i objekty postavené ze sendvičových konstrukcí a zděné objekty, které mají dřevěný krov s obytným podkrovím. K velkým výhodám dřevostaveb patří významné úspory za energie, což je také jeden z důvodů, proč jsou dřevostavby oprávněně označované jako stavební systém budoucnosti. V roce 2014 bylo v ČR postaveno 1246 dřevostaveb pro bydlení, což činí 9,23 % z celkové výstavby. V loňském roce bylo dokončeno 1791, což představuje 13,4 % výstavby v ČR, z čehož je patrné, že obliba dřevostaveb stále roste.

FOR ARCH 2015 11

Těmito a dalšími tématy se bude zabývat letošní ročník tradičního veletrhu FOR WOOD, který bude probíhat na výstavní ploše PVA EXPO PRAHA v Praze-Letňanech ve dnech 20. až 24. září. Veletrh představí návštěvníkům aktuální oborové trendy a zaměří se na využití dřeva ve stavebnictví od základní konstrukce až po střechu. Setkáte se na něm s technologickými inovacemi, konstrukčními prvky dřevěných staveb, moderními materiály umožňujícími navrhovat náročné konstrukce a také s odpovídajícím softwarovým vybavením, stroji a nářadím. Návštěvníci se dozvědí, jaké jsou výhody a nevýhody dřevostaveb, jak vybrat ten nejlepší materiál, případně jaké technologické postupy mohou na zhotovení dřevostavby s výhodou použít. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program ve formě přednášek pro laickou i odbornou veřejnost, semináře a konference. Mezi tradiční vystavovatele patři jedničky tohoto oboru, jimiž jsou například společnosti ATRIUM, CELET, CIUR, DOMY D.N.E.S., GOOPAN BUILDING, HAAS FERTIGBAU, HPM TEC, nebo RD RÝMAŘOV.

Loňský ročník FOR WOOD, společně se všemi souběžně probíhajícími veletrhy FOR ARCH, FOR THERM a rovněž BAZÉNY, SAUNY & SPA, navštívilo bezmála 75 tisíc návštěvníků. Během pěti dnů se jim představilo na 830 vystavovatelů, včetně 66 zahraničních z 13 různých zemí. Velký zájem projevili návštěvníci o doprovodné akce – soutěž TOP EXPO o nejpůsobivější expozice, cenu Architekt roku, finále soutěže mladých architektů Young Architect Award a o Konferenci ředitelů projektových společností.

Zdroj: TZ veletrhu FOR WOOD

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací