Vítězové Stavby s vůní dřeva 2017 navštívili společnost Kronospan

Novinka je ze dne: 03. prosinec 2017

Vítězové Stavby s vůní dřeva 2017 navštívili společnost Kronospan

Je sychravé pondělní ráno, námraza pokrývá celé čelní sklo našeho Porsche. Ručička tachometru se protáčí přes 130km/h, spěcháme směr Jihlava. Nemáme dálniční známku, jedme po „staré“. Jsme nervózní. Tušíme, že přicházíme o velké dobrodružství, které již zažívají naši spolusoutěžící.

Po malém bloudění a velkém pátrání se konečně ocitáme na parkovišti firmy Kronospan. Setkáváme se s ostatními spolusoutěžícími, kteří vypadají nadmíru spokojeně, protože už ráno dostali šanci zúčastnit se porady obchodního oddělení společnosti Kronospan.

Na nic nečekáme, dostáváme reflexní vesty (bezpečnost práce je zde na 1. místě) a už si nás bere pod křídla první průvodce, který nás vede do kouzelné země lamino − výroby. Zanedlouho máme jedinečnou možnost, osahat si papír, který se využívá na laminování DTD.

Lepí.

Po celém procesu laminace stojíme ohromení ve skladu. Tolik laminovaných DTD ještě nikdo z nás neviděl. Následovala krátká pauza, po které si nás vzal druhý průvodce. Ohromil nás   svými nekonečnými vědomostmi o DTD.

Odpolední program je náročný, protože venku vládne špatné počasí..Nicméně, naše touha po znalostech je silnější než chlad a déšť pronikající do morku našich kostí.

Padla.

Konec. Odcházíme. arkoviště se vylidňuje.Pro zmenšení ekologické stopy na obyvatele v ČR necháváme 2 ze 4 aut ve firmě, která využívá 80% materiálu na výrobu z recyklátů. Business hotel Jihlava, Hotel roku 2017, je nádherný, voňavý a září čistotou. Čeká nás důležitá večeře s obchodními zástupci společnosti Kronospan, musíme se tedy náležitě připravit.

Nastal čas.

Luxusní restaurace jen 50 kroků od recepce hotelu nás přivítala privátním salonkem a nejlepšími delikatesami místní kuchyně. V průběhu celého večera diskutujeme a, dozvídáme se životní zkušenosti a zážitky předních představitelů společnosti.

Zcela spokojení a vyčerpaní odcházíme do svých hotelových pokojů.

6.00. Zvoní budík.

Nemůžeme dospat, protože víme, že nás dnes čeká zlatý hřebíček celé exkurze. Po vydatné snídani se přesouváme na místo činu. Začínáme s ranními poradami o tom, kde se co „zašprajclo”. Jsme nadšení, protože běžný  návštěvník nemá takovou čest, dostat se až do samotného epicentra firmy. Naše nadšení graduje. Dostáváme se k pýše Kronospanu − výrobě OSB desek.

Ve vzduchu je cítit prach a piliny, žluté světlo tlumeně osvětluje naše obličeje. Setkáváme se opět s průvodcem z včerejšího odpoledne, který nás zasvětí do tajů OSB světa. Máme mnoho otázek, ale na každou se nám dostane odpovědi. Naše dvoudenní setkání je u konce. Na památku jsme ve skladu udělali společnou fotografii. Loučíme se.

Je čas jít dál.

Důkazem, že firma Kronospan nic nepodceňuje, je testovací laboratoř. Sympatický zaměstnanec nám předvádí kvality jejich produktů. Nastal čas návratu. Loučíme se po lahodném obědě a rychlé kávě s obchodním zástupcem. Neradi, ale odjíždíme.

Odvážíme si s sebou mnoho neopakovatelných zážitků a dojmů. Doufáme, že se do Kronospanu ještě někdy vrátíme.

Děkujeme společnosti Kronospan za tuto unikátní příležitost a přejeme do budoucna mnoho spokojených klientů.


Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací