VÍTĚZOVÉ STAVBY S VŮNÍ DŘEVA 2017 SE PŘEDSTAVUJÍ (4)

Novinka je ze dne: 11. červen 2018

Přemýšlíte, jestli se vyplatí přihlásit do soutěže Stavby s vůní dřeva 2018? Nejste si jisti, zdali vám na zpracování soutěžního díla zbude v rámci semestru čas? Zajímá vás pohled studenta, který se soutěže už zúčastnil?

Právě pro vás jsme připravili sérii rozhovorů s vítězi minulého ročníku. Ptali jsme se jich, proč se do soutěže hlásili, co jim to přineslo a také nás zajímalo, co je inspirovalo k navržení jejich vítězného díla. Věříme, že to pro vás bude zajímavé a přínosné.

Dnes uvádíme Vojtěcha Slavíka z Fakulty stavební ČVUT v Praze, vítěze ceny odborné poroty a ceny veřejnosti v kategorii Návrhy dřevěných konstrukcí.

04 06 2017 21 09 40 hlavni2 3

Jak jste se o soutěži dozvěděl a proč jste se rozhodl do ní přihlásit?

O soutěži jsem se dozvěděl od kamarádky Kristýny Ulrychové, která vyhrála minulý ročník. A když jsme to probírali u kávy, tak se mi pochlubila, že vyhrála v této soutěži a že bych se taky mohl přihlásit.

Co Vás inspirovalo k návrhu právě Jezdecké haly v Pardubicích?

K návrhu  dané stavby mě inspirovala samotná konstrukce, která je velmi subtilní a z mého pohledu krásná. Jen podotknu, že se jedná o obousměrně pnutou dřevěnou konstrukci. Samozřejmě jsem si během školní práce mohl dovolit věci, které v praxi nejsou běžně vídané.

Co Vám účast v soutěži přinesla? Doporučil byste ji i ostatním?

Ač to bude znít jako klišé, tak jsem opravdu rád, že jsem mohl vyhrát v této soutěži. Protože mi přinesla jak zajímavé ceny, tak i nové možnosti. A protože mně dělá radost dělat druhým radost, tak jsem ty věcné ceny  vesměs rozdal mezi své přátele. A tu finanční odměnu jsem využil pro svůj osobní rozvoj a teď, díky téhle podpoře, mohu pracovat ve Stockholmském architektonickém ateliéru a dělám práci, která mě opravdu naplňuje. 

Inspiroval vás Vojtěchův příběh? Zkuste přihlásit i vy svou dřevěnou stavbu! Uzávěrka přihlášek do 6. ročníku soutěže Stavby s vůní dřeva je 30. června 2018.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací