O nás

Šíříme osvětu o lese, dřevě a životním prostředí.

Vítejte u nás.

Naše motto zní: Dřevo je naše budoucnost.

O lese a dřevě toho víme hodně. Rádi zodpovíme vaše otázky na tato témata.

Ukážeme vašim zákazníkům či čtenářům, že využíváním dřeva chráníte životní prostředí. Dodáme vám potřebné materiály, připravíme akci na míru (např. i v lese), dáme vám prostor na vaši prezentaci.

 

Máte dotazy? Napište nám na pr@drevoprozivot.cz.

 

Co o nás říkají ostatní? 

Díky Nadaci jsem rozjel svoje podnikání! Dokonce o mně píšou i články.
Jakub Šimerda, Staročeské dřevostavby, účastník ankety Dřevěná stavba roku.

 

Výhra v soutěži, resp. finanční odměna pro vítěze, mi umožnila splnit si svůj sen a odjet do Švédska, kde jsem si našel práci v architektonickém ateliéru. Je to pro mě úžasná zkušenost a nový start.
Vojtěch Slavík, účastník studentské soutěže Stavby s vůní dřeva.

 

„Po tom, co si starostové okolních obcí prošli les v rámci projektu Ukážeme vám les, jak ho neznáte, začali naši práci vnímat úplně jinak. Pochopili, že péče o les je vysoce odbornou činností, která díky nám, lesníkům, přináší naší společnosti nejen dřevo, naši obnovitelnou surovinu, ale i další benefity, bez kterých si svůj život nedokážeme představit!.“ 
Ing. Michal Pernica, Ph.D, Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o.

 

Ze zákulisí Nadace dřevo pro život

  • V logu Nadace máme dřevěného houpacího koníka, který je zároveň i naším  maskotem. Spolu s ním se i my snažíme udržet „balanc“ mezi prací a osobním životem.

  • Rádi sdělujeme dobré zprávy. Víte například, že v ČR dlouhodobě přibývá plochy porostlé lesem? Pro někoho je to jasná věc, pro jiné (milé) překvapení.

  • Naše práce nás baví a věříme, že je to na ní vidět.

 

tým 2018web2

Dřevo je naše budoucnost… A co na to naše lesy?

Jsme přesvědčeni, že dřevo je naše budoucnost. Možná teď souhlasně kýváte hlavou…

Možná nám ale moc nevěříte a říkáte si: „Co naše lesy?“ Vždyť každý přeci ví, že lesy mizí a je třeba je chránit. Pak pro vás máme dobrou zprávu. O naše lesy se totiž není třeba obávat, jelikož jejich plocha se zvětšuje a dřeva v nich dlouhodobě přibývá. Jste překvapeni?

V českých lesích každoročně v dlouhodobém horizontu přiroste významně více dřeva, než se z něj vytěží. Jak je vidět na grafu níže, zásoba dříví se od roku 1930 více než zdvojnásobila! Současně s tím se i plocha lesů stabilně zvyšuje a lesy pokrývají už více než třetinu rozlohy České republiky.

Nadace graf 2019

České dřevo je obnovitelná surovina

Díky péči lesníků, kteří se o české lesy starají trvale udržitelným způsobem (znova a znova je sázejí), jsou naše lesy bohatým zdrojem dřeva – naší obnovitelné suroviny.

Při nákupu dřeva, dřevěných staveb a výrobků ze dřeva proto nemějte obavy, že tím ničíte lesy. Existuje velký rozdíl mezi živelným kácením deštných pralesů a těžbou pod kontrolou českého Lesního zákona (Zákon č. 289/1995 Sb.). V našich lesích se hospodaří s rozmyslem. Proto je u nás dřevo obnovitelnou surovinou, jejíž využívání je v pořádku. Čím více dřeva využijeme, tím více zachráníme nerostného bohatství naší planety.

Záleží pouze na nás, zdali tuto skutečnost využijeme ve prospěch ochrany životního prostředí a zdravějšího života našeho i budoucích generací.

Využíváním dřeva chráníme naše životní prostředí!

Věříme, že jste lépe pochopili, proč tvrdíme, že dřevo je naše budoucnost. Pokud se o lesy správně staráme, dřevo z nich je přírodní, ekologická a obnovitelná surovina. Když ji využíváme, prospíváme naší společnosti i planetě tím, že:

  • chráníme neobnovitelné zdroje, a tím i životní prostředí,

  • zvyšujeme zaměstnanost, zejména na venkově,

  • podporujeme české firmy.

 

brožura foto 4web1

Zajímá vás více? Prohlédněte si náš e-book o tom, jak využíváním dřeva chráníme životní prostředí

Pokud se vám e-book zalíbí, bez zábran si ho stáhněte a využívejte dle libosti. Budeme rádi.

e book downloadweb 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací