Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu.

 

Kontakty

Ing. Stanislava Šejblová

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

Den s lesníky na Kladské

09. červen 2018
Nadace dřevo pro život zavítala dne 22. května 2018 s akcí „Do lesa s lesníkem“ na lesní závod Kladská. Lokalitu Mýtský rybník, kterou lesnicky spravují Lesy České republiky, s.p., navštívilo 72 žáků základních škol Planá a Tachov.

„Do lesa s lesníkem“ v Lipníku nad Bečvou

04. červen 2018
Ve čtvrtek 17. 5. 2018 zavítala Nadace dřevo pro život do oblasti Kožuch na lesní správě Velký Újezd v divizi Lipník nad Bečvou s akcí „Do lesa s lesníkem“.

O Paskovský les se starali žáci z ostravských základních škol

17. květen 2018

O Paskovský les se starali žáci z ostravských základních škol Dne 10. 5. 2018 se za překrásného slunečného počasí již...

Do lesa s lesníkem ve Štětí

17. květen 2018
Dne 20. dubna 2018 se konala další z akcí „Do lesa s lesníkem“, kterou pořádá Nadace dřevo pro život. Dozvědět se něco více o tom, co všechno musí lesník v lese dělat a proč, přijelo zjistit 94 žáků ze třech základních škol ze Štětí – Ostrovní, Školní a T.G. Masaryka.

Do lesa s lesníkem podruhé u Třebíče

16. květen 2018
Krásný slunečný den přivítal žáky 4. a 5. tříd ZŠ Na Kopcích a ZŠ Kapitána Jaroše z Třebíče na akci s názvem Do lesa s lesníkem, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s partnerskou firmou DNK system s.r.o., s Lesy České republiky, s. p., Lesní správou Třebíč a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Více než 300 tisíc dětí už ví, jak zasadit strom

15. květen 2018

Více než 300 tisíc dětí už ví, jak zasadit strom Více než 300 tisíc dětí (319 686) z celé republiky se...

Jihlavští žáci navštívili společnost Kronospan Jihlava

13. květen 2018

Jihlavští žáci navštívili společnost Kronospan Jihlava Dne 26. 4. 2018 se v terénu ve správě Městských lesů Jihlava konala...

První letošní akci ,,Do lesa s lesníkem“ přivítaly Lesy města Rokycan

08. květen 2018
V úterý 17. 4. 2018 uspořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Lesy města Rokycan, s.r.o., společností Smurfit Kappa Czech s.r.o. a také za finanční podpory Ministerstva zemědělství svou první letošní akci ,,Do lesa s lesníkem“. Akce se zúčastnilo80 žáků 4. a 5. tříd včetně pedagogického dozoru ze základních škol Mirošov a Hrádek u Rokycan.
Více novinek tohoto projektu
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací