Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu. Jak to na akci vypadá, můžete zjistit zde.

 

Kontakty

Ing. Stanislava Šejblová

Tomáš Marunič, DiS.

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

Na Blatně se děti staly na chvíli lesníky

18. červen 2021

Ve čtvrtek dne 10. 6. 2021 v obecních lesích Blatno přivítali lesníci 110 dětí ze ZŠ Kadaňská Chomutov.

Děti z Chocně hospodařily v přilehlých lesích

30. prosinec 2020

Dne 14.12. se konala poslední z akcí letošního roku „Do lesa s lesníkem“ v lokalitě s názvem Velká Veranda, které se zúčastnilo 75 žáků z místních základních škol v Chocni.

Lesnictví hrou pro děti z Brandýsa nad Orlicí

30. prosinec 2020

V pátek 4. 12. 2020 uspořádala Nadace dřevo pro život svou další akci „Do lesa s lesníkem“ , tentokrát v údolí Tiché Orlice v blízkosti přírodního labyrintu v Brandýse nad Orlicí.

Do lesa s lesníkem poprvé v obecních lesích Blatno

15. prosinec 2020

Slavnostní troubení na lesní roh přivítalo ve čtvrtek dne 10. 12. 2020 nad rozcestím k Hrádečné v obecních lesích Blatno 89 dětí ze ZŠ Duhová cesta Chomutov.

Lesy Colloredo-Mansfeld ožily dětmi

07. prosinec 2020

Krásného zimního dne byla slavnostním troubením zahájena v pátek 4. 12. 2020 akce Do lesa s lesníkem, která se již podruhé konala v Lesích Colloredo-Mansfeld s.r.o. u Dobříše.

Pod Týčským vrchem se děti vzdělávaly o lese

07. prosinec 2020

Děti si v podzimním počasí na tradiční akci „Do lesa s lesníkem“ zábavnou formou vyzkoušely každodenní činnosti lesníka v lese. Účastnilo se 80 dětí a jejich pedagogů ze Základní školy J. V. Sládka Zbiroh.

 

Žezlo lesníků na Polesí sv. Anny převzali žáci z Dobříše

03. prosinec 2020

Děti za ZŠ v Dobříši se ve čtvrtek 8. října 2020 zúčastnili již tradiční akce „Do lesa s lesníkem“ v dobříšském lese rodiny Jerome Colloredo-Mannsfelda.

Děti se staraly o les kousek od Nového Bydžova

03. prosinec 2020

V lese poblíž Nového Bydžova proběhla ve čtvrtek 1. října 2020 akce „Do lesa s lesníkem“. Cílem této akce je ukázat dětem a jejich učitelům zážitkovou formou jednotlivé činnosti lesního hospodářství tak, jak je v lese provádí samotní odborníci – lesníci.

Více novinek tohoto projektu

PARTNEŘI PROJEKTU DO LESA S LESNÍKEM

Hlavní partner

Ministerstvo zemědělství

Další partneři

Obec Blatno Truhlářství Müller

Školy

ZŠ Chomutov, Kadaňská 2334

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací