Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu.

 

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

Poprázdninový první lesník zavítal do Staré Obory

18. září 2017

Poprázdninový první lesník zavítal do Staré Obory Dne 12. 9. 2017 se konala ve Staré Oboře u Hluboké...

Do lesa s lesníkem ve Vortové

27. červen 2017

Do lesa s lesníkem ve Vortové Do lesa s lesníkem ve Vortové Dne 21. června 2017 se konala další...

Lesník tentokrát ve vojenských lesích u Lipníka

19. červen 2017

Dne 6. 6. 2017 se na území lesní správy Dolní Újezd, v lokalitě Lesní školka Staměřice, konala akce Do lesa s lesníkem, kterou zorganizovala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky, s.p., divize Lipník nad Bečvou. Akce se zúčastnilo 91 dětí ze ZŠ Trávník v Přerově, které si na vlastní kůži vyzkoušely roli lesníka v lese a mohly se tak v praxi zapojit do různých činností spojených s péčí o les a s lesním hospodářstvím.

„Lesníka“ přivítala Obora v Kněžičkách

12. červen 2017

Dne 2. 6. 2017 přijelo za pěkného slunečného počasí 90 žáků ze Základní školy Chlumec nad Cidlinou a Základní školy Václava Klimenta Klicpery Nový Bydžov do obory pana Kinského Dal Borgo v Kněžičkách.

Rozhledna Bára u Chrudimi přivítala mladé lesníky

08. červen 2017

Dne 30. 5. 2017 se u Rozhledny Bára u Chrudimi konala akce Do lesa s lesníkem. Akci připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Městskými lesy Chrudim, za účasti zástupců z Ministerstva zemědělství České republiky, které tyto úspěšné akce spolufinancuje.

Do lesa s lesníkem letos poprvé v Lesonicích u Třebíče

31. květen 2017

Den zpočátku zatažený, ale po sléze slunečný a krásný, přivítal žáky 4. a 5. tříd ZŠ Benešova v Třebíči na akci s názvem Do lesa s lesníkem, kterou pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s partnerskou firmou DOMY D.N.E.S. s.r.o.

Žáci z Tachova a Mariánských lázní vyráběli v lese lavičky

30. květen 2017

Pozvání na akci „Do lesa s lesníkem“, která se konala 18. 5. 2017 v lesích státního podniku Lesů České republiky, s.p., Lesního závodu Kladská, přijalo 85 žáků ze Základních škol v Tachově a Mariánských lázní. 

O Paskovský les se starali žáci z pěti základních škol

30. květen 2017

Dne 11. 5. 2017 se za překrásného slunečného počasí již tradičně konala v Paskovském lese akce „Do lesa s lesníkem“, kterou připravuje Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Lesy České republiky, s. p., s krajským ředitelstvím Frýdek-Místek. Partnery akce, kteří připravili pro děti stanoviště práce se dřevem, byli již po několikáté  Biocel Paskov a.s. a Mayr-Melnhof Holz Paskov s.r.o. 

Více novinek tohoto projektu

2017 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt

Tento web vytvořil |

Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Beru na vědomí Více informací