Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu.

 

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

Do lesa s lesníkem na jižní Moravě

13. listopad 2017

Do lesa s lesníkem na jižní Moravě Do jihomoravských Šardic vyrazilo ve středu 12. října 2017 na další akci...

Žáci ze základních škol Rychnovska se stali lesníky v Kolowratských lesích

10. listopad 2017

Nadace dřevo pro život uspořádala 10. října 2017 v bažantnici u obce Černíkovice nedaleko Rychnova nad Kněžnou akci s názvem „Do lesa s lesníkem“, aby zde společně za pomoci studentů České lesnické akademie a zaměstnanců Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů předali na půl dne pomyslné žezlo lesníků  do rukou žáků 4. a 5. tříd základních škol.

Polesí sv. Anna na Dobříši vítalo mladé lesníky

08. listopad 2017

V dobříšském lese rodiny Jerome Colloredo-Mannsfelda proběhla ve středu 27. září 2017 již tradiční akce „Do lesa s lesníkem“, které se účastnilo 107 dětí a jejich učitelů z II. ZŠ v Dobříši.

Lesník zářil nově v Trutnově

30. říjen 2017

Dne 21. 9. 2017 se v Trutnově poprvé konala akce Do lesa s lesníkem, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Českou lesnickou akademií v Trutnově – střední škola a vyšší odborná škola, Lesy a parky Trutnov s.r.o. a za materiální podpory Lesů České republiky, s. p. a finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Do lesa s lesníkem opět v lesích města Hradec Králové

26. říjen 2017

Zataženou oblohu, ale bez deště. Právě takové počasí uvítalo 98 žáků ZŠ Milady Horákové z Hradce Králové a ZŠ a MŠ Nový Hradec u rybníku Výskyt v Městských lesích Hradec Králové a.s. na akci s názvem Do lesa s lesníkem.

Poprázdninový první lesník zavítal do Staré Obory

18. září 2017

Poprázdninový první lesník zavítal do Staré Obory Dne 12. 9. 2017 se konala ve Staré Oboře u Hluboké...

Do lesa s lesníkem ve Vortové

27. červen 2017

Do lesa s lesníkem ve Vortové Do lesa s lesníkem ve Vortové Dne 21. června 2017 se konala další...

Lesník tentokrát ve vojenských lesích u Lipníka

19. červen 2017

Dne 6. 6. 2017 se na území lesní správy Dolní Újezd, v lokalitě Lesní školka Staměřice, konala akce Do lesa s lesníkem, kterou zorganizovala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky, s.p., divize Lipník nad Bečvou. Akce se zúčastnilo 91 dětí ze ZŠ Trávník v Přerově, které si na vlastní kůži vyzkoušely roli lesníka v lese a mohly se tak v praxi zapojit do různých činností spojených s péčí o les a s lesním hospodářstvím.

Více novinek tohoto projektu

2017 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt

Tento web vytvořil |

Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Beru na vědomí Více informací