Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu. Jak to na akci vypadá, můžete zjistit zde.

 

Kontakty

Bc. Tereza Zelenková

Tomáš Marunič, DiS.

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

Děti oslavily Den stromů v Městských lesích Hradec Králové

18. listopad 2021

Během lesnického dopoledne 21. 10. 2021 v Hradci Králové se žáci ZŠ Rokytno, ZŠ Librantice a ze ZŠ Opatovice nad Labemse naučili zasadit sazenice buku a změřit výšku a tloušťku stojícího stromu.

Akce Do lesa s lesníkem proběhla na jižní Moravě

18. listopad 2021

Dne 15. 10. 2021 se konala akce „Do lesa s lesníkem“ v lesích okolo chaty Hubertka v Šardicích. Podzimní les přivítal děti ze ZŠ Šardice, ZŠ Hovorany a ZŠ Kyjov. Na 6 stanovištích zjišťovaly, co obnáší práce lesníka.

Žáci z Dobříše převzali žezlo lesníků na Polesí sv. Anny

18. listopad 2021

V dobříšském lese rodiny Jerome Colloredo-Mannsfelda proběhla ve čtvrtek 21. října 2021 již tradiční akce „Do lesa s lesníkem“, které se zúčastnily děti a učitelé ze ZŠ v Dobříši.

Děti navštívily Vojenské lesy a statky v Lipníku nad Bečvou

05. listopad 2021

Během pochmurného podzimního dne 7. 10. 2021 uspořádala Nadace dřevo pro život akci „Do lesa s lesníkem“  děti ze ZŠ Kojetín, ZŠ Bělotín a ZŠ a MŠ Struhlovsko.

Trutnovské děti poznávaly práci lesníků

02. listopad 2021

Během slunečného, leč chladného, dopoledne dne 30. 9. 2021 poznávaly děti ze ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov a ZŠ Batňovice práci lesníků.

Pod Týčským vrchem se děti vzdělávaly o lese

19. říjen 2021

Na polesí Vlastec u města Zbirohu si děti v podzimním počasí zábavnou formou vyzkoušely každodenní činnosti lesníka v lese.

Lesy Colloredo-Mansfeld ožily dětmi

19. říjen 2021

Krásného podzimního dne byla slavnostním troubením zahájena ve čtvrtek 7. 10. 2021 akce Do lesa s lesníkem, která se již opakovaně konala v Lesích Colloredo-Mansfeld s.r.o. u Dobříše.

Lesy okolo rozhledny Bára navštívily děti

01. říjen 2021

Dne 22. 9. 2021 se konala akce „Do lesa s lesníkem", tentokrát pro děti ze ZŠ Slatiňany a ZŠ Nasavrky.

Více novinek tohoto projektu

PARTNEŘI PROJEKTU DO LESA S LESNÍKEM

Hlavní partner

Ministerstvo zemědělství

Podpora od krajů

Karlovarský kraj Středočeský kraj Pardubický kraj

Další partneři

Benediktinská hospodářská správa Břevnov s.r.o. Česká lesnická akademie Trutnov – střední škola a vyšší odborná škola Eurookna a dveře Miloš Barvínek INÉS Kunštát, s.r.o. Ing. Josef Homolka Javořice a.s. Lenzing Biocel Paskov, a.s. Lesnická škola Písek Lesy a parky Trutnov Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o. Lesy České republiky, s.p. Lesy Jáchymov s.r.o. Lesy Zbiroh, Colloredo-Mannsfeld spol. s.r.o. Mayr-Melnhof Holz Paskov s.r.o. Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav Město Dobříš Město Jáchymov Město Štětí Městské lesy Hradec Králové, a.s. Městské lesy Chrudim, s.r.o. Městské lesy Litomyšl Městys Komárov Mondi Štětí a.s. Obec Blatno Parish Forest Products, s.r.o. Pro přírodu a myslivost, z.s. Smurfit Kappa, Žebrák Správa městských lesů Choceň Srdcem k přírodě z.s. Střední škola řemesel, Frýdek-Místek, p.o. Truhlářství Müller ÚHÚL Brandýs nad Labem Vlašimské městské lesy s.r.o. Vodohospodářská společnost Dobříš Vojenské lesy a statky s.p., Divize Hořovice Vojenské lesy a statky s.p., Divize Lipník nad Bečvou

Školy

Speciální základní škola Štětí ZŠ Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Jungmannova 164 ZŠ Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Školní 291 1. ZŠ Dobříš 2. ZŠ Dobříš ZŠ Edvarda Beneše a MŠ Písek ZŠ M. Choceňského, Choceň ZŠ Chomutov, Kadaňská 2334 ZŠ Jáchymov ZŠ J. A. Komenského Kyjov ZŠ J. V. Sládka Zbiroh ZŠ Kojetín ZŠ kpt. Jaroše Trutnov ZŠ a MŠ Batňovice ZŠ a MŠ Bělotín ZŠ a MŠ Hranice, Struhadlovsko ZŠ a MŠ Kunštát ZŠ a MŠ Librantice ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Kosmonautů 15 ZŠ a MŠ Rokytno ZŠ Nasavrky ZŠ Opatovice nad Labem ZŠ Ostrov, Myslbekova 996 ZŠ Slatiňany ZŠ Školamyšl, Litomyšl ZŠ Štětí, Ostrovní 300 ZŠ Štětí, Školní 559 ZŠ T. G. Masaryka Štětí ZŠ T. G. Masaryka Komárov ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Hovorany ZŠ TGM Šardice ZŠ Trnka, Dobříš ZŠ Ústí nad Orlicí, Komenského ZŠ Zaječov

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací