Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu. Jak to na akci vypadá, můžete zjistit zde.

 

Kontakty

Ing. Stanislava Šejblová

Tomáš Marunič, DiS.

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

Václavovice přivítali děti ze ZŠ Kosmonautů Ostrava

13. červenec 2021

Akce Do lesa s lesníkem pořádaná Nadací dřevo pro život zavítala dne 23. 6. 2021 do Václavovic, kde se jí zúčastnilo 75 dětí ze ZŠ Kosmonautů Ostrava.

Smrkový les v Českých Libchavách navštívily děti

13. červenec 2021

Dne 22. 6. 2021 se ve smrkových lesích v obci České Libchavy uskutečnila akce Do lesa s lesníkem pořádaná Nadací dřevo pro život. Do lesů za poznáním a dobrodružstvím přijelo 87 žáků ze ZŠ Komenského Ústí nad Orlicí. Žáci se během zábavného dopoledne seznámili s činnostmi lesnictví a myslivosti.

Do lesa s lesníkem v Kunštátě, aneb Poznáváme práci lesníků

13. červenec 2021

V lesích nedaleko města Kunštát se dne 15. 6. 2021 konala akce “Do lesa s lesníkem” pro 91 dětí ze ZŠ a MŠ Kunštát. Na jedno dopoledne se žáci stali lesníky a měli možnost poznat jejich práci.

Jahodová louka proměnila děti v lesníky

01. červenec 2021

Dne 24. 6. 2021 se díky akci „Do lesa s lesníkem” podívalo 70 dětí ze ZŠ Jáchymov a ZŠ Ostrov Myslbekova do městských lesů Jáchymov, kde se na jedno dopoledne staly lesníky a měly možnost poznat jejich práci.

Vojenské lesy v Brdech patřily dětem

01. červenec 2021

Dozvědět se něco více o tom, co všechno musí lesník v lese dělat a proč, přijelo 110 žáků ze základních škol T.G. Masaryka Komárov a ZŠ Zaječov.

Na Blatně se děti staly na chvíli lesníky

18. červen 2021

Ve čtvrtek dne 10. 6. 2021 v obecních lesích Blatno přivítali lesníci 110 dětí ze ZŠ Kadaňská Chomutov.

Děti z Chocně hospodařily v přilehlých lesích

30. prosinec 2020

Dne 14.12. se konala poslední z akcí letošního roku „Do lesa s lesníkem“ v lokalitě s názvem Velká Veranda, které se zúčastnilo 75 žáků z místních základních škol v Chocni.

Lesnictví hrou pro děti z Brandýsa nad Orlicí

30. prosinec 2020

V pátek 4. 12. 2020 uspořádala Nadace dřevo pro život svou další akci „Do lesa s lesníkem“ , tentokrát v údolí Tiché Orlice v blízkosti přírodního labyrintu v Brandýse nad Orlicí.

Více novinek tohoto projektu

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací