Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu. Jak to na akci vypadá, můžete zjistit zde.

 

Kontakty

Ing. Stanislava Šejblová

Tomáš Marunič, DiS.

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

„Do lesa s lesníkem“ ve vojenských lesích

23. listopad 2020

Proč lesníci musí pečovat o les a jaké činnosti pravidelně vykonávají, se dozvědělo a zároveň i vyzkoušelo 76 dětí ze Základní školy Svisle z Přerova.

Lesy jižní Moravy v obležení dětí

23. listopad 2020

Jihomoravské Šardice přivítali ve čtvrtek 8. října 2020 další akci Do lesa s lesníkem. Ze základních škol Šardice, Čejč a Moravský Písek se sjelo k chatě Hubertka 89 dětí a jejich pedagogů.

DO LESA S LESNÍKEM PODRUHÉ V MĚSTSKÝCH LESÍCH LITOMYŠL

23. listopad 2020

Žáci 4. a 5. tříd základní školy v Litomyšli, Zámecká a ZŠ Janov si 6. 10. 2020 na akci Do lesa s lesníkem v městských lesích Litomyšl zasadili sazenice buku, smrku a douglasky.

V lesích u Třebíče hospodařily děti

23. listopad 2020

Barevný podzimní den zahalený do mlhy přivítal žáky 5. tříd ZŠ Třebíč, Benešova na akci s názvem Do lesa s lesníkem.

Trutnovská lesnická akademie přivítala žáky základních škol

09. říjen 2020

Dne 24. 9. 2020 se v Trutnově konala akce Do lesa s lesníkem. Akce se zúčastnilo 115 žáků ze třech základních škol: Velké Svatoňovice, Batňovice a ZŠ kpt. Jaroše Trutnov. 

Akce do lesa s lesníkem v Hradci Králové

09. říjen 2020

V úterý 22. září 2020 proběhla akce „Do lesa s lesníkem“ u rybníka Výskyt pro 73 dětí a jejich pedagogy ze Základní školy SION J. A. Komenského v Hradci Králové.

Lesopark Houšťka přivítal děti a lesníky

23. září 2020

Krásný slunečný den přivítal ve středu 9. 9. 2020 v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi, 110 dětí z místní základní školy. Děti se přišly podívat do parku Houšťka, kde se dozvěděly, jak se hospodaří s lesem a co vše je náplní práce lesníka.

Obora v Kněžičkách přivítala děti na akci s lesníky

22. září 2020

Za slunečného počasí dne 8. 9. 2020 přijelo 100 žáků ze Základní školy Chlumec nad Cidlinou do obory pana Kinského Dal Borgo v Kněžičkách.

Více novinek tohoto projektu
Joomla SEF URLs by Artio

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací