Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu.

 

Kontakty

Ing. Stanislava Šejblová

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

Zakončení sezóny „Do lesa s lesníkem“ pro rok 2017

27. listopad 2017

Letošní sezónu „Do lesa s lesníkem“ zakončilo 106 dětí a jejich pedagogů ze Základní školy J. V. Sládka Zbiroh. Akce proběhla ve čtvrtek 2. listopadu 2017 na polesí Vlastec u města Zbirohu.

Akce Do lesa s lesníkem na školním polesí Hůrky

21. listopad 2017

Akce Do lesa s lesníkem na školním polesí Hůrky Na Školní polesí Hůrka u Písku vyrazilo v úterý 26. září 2017...

Do lesa s lesníkem na jižní Moravě

13. listopad 2017

Do lesa s lesníkem na jižní Moravě Do jihomoravských Šardic vyrazilo ve středu 12. října 2017 na další akci...

Nový Bydžov vítal mladé lesníky

13. listopad 2017

Nový Bydžov vítal mladé lesníky V lese poblíž Nového Bydžova proběhla v úterý 17. října 2017 akce „Do lesa s lesníkem“...

Žáci ze základních škol Rychnovska se stali lesníky v Kolowratských lesích

10. listopad 2017

Nadace dřevo pro život uspořádala 10. října 2017 v bažantnici u obce Černíkovice nedaleko Rychnova nad Kněžnou akci s názvem „Do lesa s lesníkem“, aby zde společně za pomoci studentů České lesnické akademie a zaměstnanců Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů předali na půl dne pomyslné žezlo lesníků  do rukou žáků 4. a 5. tříd základních škol.

Polesí sv. Anna na Dobříši vítalo mladé lesníky

08. listopad 2017

V dobříšském lese rodiny Jerome Colloredo-Mannsfelda proběhla ve středu 27. září 2017 již tradiční akce „Do lesa s lesníkem“, které se účastnilo 107 dětí a jejich učitelů z II. ZŠ v Dobříši.

Lesník zářil nově v Trutnově

30. říjen 2017

Dne 21. 9. 2017 se v Trutnově poprvé konala akce Do lesa s lesníkem, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Českou lesnickou akademií v Trutnově – střední škola a vyšší odborná škola, Lesy a parky Trutnov s.r.o. a za materiální podpory Lesů České republiky, s. p. a finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Do lesa s lesníkem opět v lesích města Hradec Králové

26. říjen 2017

Zataženou oblohu, ale bez deště. Právě takové počasí uvítalo 98 žáků ZŠ Milady Horákové z Hradce Králové a ZŠ a MŠ Nový Hradec u rybníku Výskyt v Městských lesích Hradec Králové a.s. na akci s názvem Do lesa s lesníkem.

Více novinek tohoto projektu

2018 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt

Tento web vytvořil |

Tento web používá ke správnému fungování soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Beru na vědomí Více informací