Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu. Jak to na akci vypadá, můžete zjistit zde.

 

Kontakty

Bc. Tereza Zelenková

Tomáš Marunič, DiS.

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

Na Resslu se děti proměnily v lesníky

27. květen 2022

Slavnostní troubení na lesní roh přivítalo ve čtvrtek dne 26. 5. 2022 na vrchu Ressl 120 dětí z 1. ZŠ Most. Konala se zde akce Do lesa s lesníkem.

Vojenské lesy v Brdech patřily dětem

20. květen 2022

Vojenské lesy v Brdech patřily dětem Dne 19. 5. 2022 se konala další z akcí „Do lesa s...

Děti oslavily Týden lesů ve Staré Oboře

13. květen 2022

V lese ve Staré Oboře v Hluboké nad Vltavou čekalo na 80 dětí ze Základní školy Kubatova České Budějovice 6 stanovišť, na kterých si žáci osvojovali znalosti a dovednosti z oblasti lesního hospodářství.

Do lesa s lesníkem v Týdnu lesů

13. květen 2022

Během Týdne lesů uspořádala Nadace dřevo pro život akci „Do lesa s lesníkem“, tentokrát v Chrudimi.

Slunečný den strávily děti z Příbrami v lese

06. květen 2022

Děti ze ZŠ Pod Svatou Horou a ZŠ Březové Hory strávily dopoledne v lese na akci „Do lesa s lesníkem“ pořádané Nadací dřevo pro život.

Do lesa s lesníkem ve Štětí

22. duben 2022

Ověřit si své dovednosti a načerpat nové zkušenosti mohli žáci 4. tříd ze ZŠ Štětí Ostrovní, ZŠ Štětí Školní ul., ZŠ Štětí T. G. Masaryka a ZŠ a MŠ Hoštka na akci Do lesa s lesníkem, tentokrát ve Štětí.

Děti oslavily Den stromů v Městských lesích Hradec Králové

18. listopad 2021

Během lesnického dopoledne 21. 10. 2021 v Hradci Králové se žáci ZŠ Rokytno, ZŠ Librantice a ze ZŠ Opatovice nad Labemse naučili zasadit sazenice buku a změřit výšku a tloušťku stojícího stromu.

Akce Do lesa s lesníkem proběhla na jižní Moravě

18. listopad 2021

Dne 15. 10. 2021 se konala akce „Do lesa s lesníkem“ v lesích okolo chaty Hubertka v Šardicích. Podzimní les přivítal děti ze ZŠ Šardice, ZŠ Hovorany a ZŠ Kyjov. Na 6 stanovištích zjišťovaly, co obnáší práce lesníka.

Více novinek tohoto projektu

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací