Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu. Jak to na akci vypadá, můžete zjistit zde.

 

Kontakty

Ing. Stanislava Šejblová

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

Žáci z Dobříše převzali žezlo lesníků na Polesí sv. Anny

01. listopad 2019

V dobříšském lese rodiny Jerome Colloredo-Mannsfelda proběhla v úterý 8. října 2019 již tradiční akce „Do lesa s lesníkem“, které se zúčastnilo 96 dětí a jejich učitelů ze ZŠ v Dobříši. 

Vzdělávací program nově v lesích Kristiny Colloredo-Mansfeldové

01. listopad 2019

Krásného slunečného dne byla slavnostním troubením zahájena 3. 10. 2019 akce Do lesa s lesníkem, která se poprvé konala v lesích Kristiny Colloredo-Mansfeldové u Dobříše. Děti se na 6 stanovištích seznámily s prací lesníků a dozvěděly se o lese mnoho nových informací. 

Děti se staraly o les nedaleko Nového Bydžova

01. listopad 2019

V lese poblíž Nového Bydžova proběhla v úterý 1. října 2019 akce „Do lesa s lesníkem“ pro 91 dětí a jejich pedagogy ze ZŠ Karla IV. Nový Bydžov. Program v lese pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Městskými lesy Nový Bydžov a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Studenti lesnické školy v Trutnově učili děti o lese

01. listopad 2019

Dne 26. 9. 2019 se v Trutnově potřetí konala akce Do lesa s lesníkem. Akce se zúčastnilo 118 žáků ze čtyř základních škol: Dolní Olešnice, Chotěvice, Pilník a Rudník. Program byl výjimečný tím, že 6 stanovišť po odborné stránce zajišťovali převážně studenti čtvrtých ročníků České lesnické akademie.

Děti z okolí Hradce Králového se vzdělávaly u rybníka Výskyt

01. listopad 2019

V úterý 24. 9. 2019 uvítalo krásné slunečné počasí 96 žáků ZŠ a MŠ Rokytno a ZŠ Eduarda Nápravníka Býšť u rybníka Výskyt na akci Do lesa s lesníkem. Děti se na 6 stanovištích dozvěděly spoustu nových informací o lesním hospodářství.

Do lesa s lesníkem poprvé v Brandýse nad Labem

01. listopad 2019

Krásný slunečný den přivítal ve čtvrtek 19. 9. 2019 v Brandýse nad Labem ve Starém Městě 101 dětí ze dvou základních místních škol. Děti se přišly podívat do parku Houštka, kde se dozvěděly, jak se hospodaří s lesem a co vše je náplní práce lesníka.

Lesník zavítal po prázdninách do Staré Obory

01. listopad 2019

Dne 17. 9. 2019 se konala ve Staré Oboře u Hluboké nad Vltavou akce s názvem „Do lesa s lesníkem“, které se zúčastnilo 80 dětí ze základní školy Dobrá Voda u Českých Budějovic a základní školy O. Nedbala České Budějovice.

Diecézní lesy navštívily děti z Vysočiny

28. červen 2019

V úterý 18. 6. 2019 se konala před prázdninami poslední akce Do lesa s lesníkem. Vzdělávacího programu se za krásného slunečného počasí zúčastnilo 78 dětí ze třech základních škol (Hlinsko, ulice Resslova, Kameničky a Český Herálec). Děti se přišly dozvědět o práci lesníků a jejich činnostech, kterými zasahují do vývoje lesa.

Více novinek tohoto projektu
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací