Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu. Jak to na akci vypadá, můžete zjistit zde.

 

Kontakty

Bc. Tereza Zelenková

Tomáš Marunič, DiS.

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

Pod Týčským vrchem se děti vzdělávaly o lese

19. říjen 2021

Na polesí Vlastec u města Zbirohu si děti v podzimním počasí zábavnou formou vyzkoušely každodenní činnosti lesníka v lese.

Lesy Colloredo-Mansfeld ožily dětmi

19. říjen 2021

Krásného podzimního dne byla slavnostním troubením zahájena ve čtvrtek 7. 10. 2021 akce Do lesa s lesníkem, která se již opakovaně konala v Lesích Colloredo-Mansfeld s.r.o. u Dobříše.

Lesy okolo rozhledny Bára navštívily děti

01. říjen 2021

Dne 22. 9. 2021 se konala akce „Do lesa s lesníkem", tentokrát pro děti ze ZŠ Slatiňany a ZŠ Nasavrky.

Do lesa s lesníkem ve Štětí v Evropském týdnu mobility

30. září 2021

Ověřit své dovednosti a načerpat nové zkušenosti mohli žáci 5. tříd ze čtyř základních škol města Štětí na další z akcí Do lesa s lesníkem“.

Revír Čížová se otevřel dětem

30. září 2021

Trubači z Lesnické školy v Písku přivítali slavnostním troubením děti ze základní školy E. Beneše Písek. Ty se zúčastnily další akce „Do lesa s lesníkem“, tentokrát v revíru Čížová.

Děti v lesoparku Houšťka

29. září 2021

Děti se přišly podívat do parku Houšťka, kde se dozvěděly, jak se hospodaří s lesem a co vše je náplní práce lesníka.

Vlašimské městské lesy v obležení judistů

06. září 2021

V lesích města Vlašim se dne 19. 8. 2021 konala akce „Do lesa s lesníkem“ pro mladé judisty, kteří přijeli na soustředění pod horu Blaník. Akce se zúčastnilo 70 dětí, které se podívaly do vlašimských městských lesů, kde se na jedno dopoledne staly lesníky.

Judisté se vzdělávali s lesníky v Kácově

06. září 2021

Dne 12. 8. 2021 se zúčastnilo 77 dětí z judistického soustředění akce Do lesa s lesníkem. Během vzdělávacího dopoledne děti poznaly aktivity, které lesníci běžně vykonávají.

Více novinek tohoto projektu

PARTNEŘI PROJEKTU DO LESA S LESNÍKEM

Hlavní partner

Ministerstvo zemědělství

Podpora od krajů

Karlovarský kraj Středočeský kraj Pardubický kraj

Další partneři

Benediktinská hospodářská správa Břevnov s.r.o. Eurookna a dveře Miloš Barvínek INÉS Kunštát, s.r.o. Ing. Josef Homolka Javořice a.s. Lenzing Biocel Paskov, a.s. Lesnická škola Písek Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o. Lesy České republiky, s.p. Lesy Jáchymov s.r.o. Lesy Zbiroh, Colloredo-Mannsfeld spol. s.r.o. Mayr-Melnhof Holz Paskov s.r.o. Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav Město Dobříš Město Jáchymov Město Štětí Městské lesy Chrudim, s.r.o. Městské lesy Litomyšl Městys Komárov Mondi Štětí a.s. Obec Blatno Parish Forest Products, s.r.o. Smurfit Kappa, Žebrák Správa městských lesů Choceň Srdcem k přírodě z.s. Střední škola řemesel, Frýdek-Místek, p.o. Truhlářství Müller ÚHÚL Brandýs nad Labem Vlašimské městské lesy s.r.o. Vodohospodářská společnost Dobříš Vojenské lesy a statky s.p., Divize Hořovice

Školy

Speciální základní škola Štětí ZŠ Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Jungmannova 164 ZŠ Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, Školní 291 1. ZŠ Dobříš ZŠ Edvarda Beneše a MŠ Písek ZŠ M. Choceňského, Choceň ZŠ Chomutov, Kadaňská 2334 ZŠ Jáchymov ZŠ J. V. Sládka Zbiroh ZŠ a MŠ Kunštát ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Kosmonautů 15 ZŠ Nasavrky ZŠ Ostrov, Myslbekova 996 ZŠ Slatiňany ZŠ Školamyšl, Litomyšl ZŠ Štětí, Ostrovní 300 ZŠ Štětí, Školní 559 ZŠ Štětí, T.G. Masaryka ZŠ TGM Komárov ZŠ Ústí nad Orlicí, Komenského ZŠ Zaječov

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací