Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu. Jak to na akci vypadá, můžete zjistit zde.

 

Kontakty

Bc. Tereza Zelenková

Tomáš Marunič, DiS.

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

Vlašimské městské lesy v obležení judistů

06. září 2021

V lesích města Vlašim se dne 19. 8. 2021 konala akce „Do lesa s lesníkem“ pro mladé judisty, kteří přijeli na soustředění pod horu Blaník. Akce se zúčastnilo 70 dětí, které se podívaly do vlašimských městských lesů, kde se na jedno dopoledne staly lesníky.

Judisté se vzdělávali s lesníky v Kácově

06. září 2021

Dne 12. 8. 2021 se zúčastnilo 77 dětí z judistického soustředění akce Do lesa s lesníkem. Během vzdělávacího dopoledne děti poznaly aktivity, které lesníci běžně vykonávají.

Řandějovský les přeměnil judisty v lesníky

06. září 2021

Na polesí Vlašim, které je součástí lesního závodu Konopiště, přijelo 8. července 104 dětí z judistického soustředění na akci Do lesa s lesníkem.

Děti z letního tábora poznaly práci lesníků

12. srpen 2021

Nedaleko Božanova si 117 dětí z letního tábora pomocí zábavných a poučných činností vyzkoušelo a poznalo práci lesníků.

Děti ze základních škol v Chocni si vyzkoušely práci lesníka

12. srpen 2021

V rámci projektu „Do lesa s lesníkem“ se děti ze ZŠ M. Choceňského podívaly do lesů nedaleko Chocně. 

Seznamujeme se s prací lesníků v Litomyšli

12. srpen 2021

Dne 24. 6. 2021 se podívalo 70 dětí  ze ZŠ ŠKOLAMYŠL z Litomyšle do lesa, kde si během dopoledne plného zábavy a poznání poslechly troubení na lesnici a borlici.

Václavovice přivítaly děti ze ZŠ Kosmonautů Ostrava

13. červenec 2021

Akce Do lesa s lesníkem pořádaná Nadací dřevo pro život zavítala dne 23. 6. 2021 do Václavovic, kde se jí zúčastnilo 75 dětí ze ZŠ Kosmonautů Ostrava.

Smrkový les v Českých Libchavách navštívily děti

13. červenec 2021

Dne 22. 6. 2021 se ve smrkových lesích v obci České Libchavy uskutečnila akce Do lesa s lesníkem pořádaná Nadací dřevo pro život. Do lesů za poznáním a dobrodružstvím přijelo 87 žáků ze ZŠ Komenského Ústí nad Orlicí. Žáci se během zábavného dopoledne seznámili s činnostmi lesnictví a myslivosti.

Více novinek tohoto projektu

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací