Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

15.

Pod křídly draka

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Pod křídly draka

Umístění hřiště

Strmilov

Datum uvedení hřiště do provozu

09/2015

Popis hřiště a okolí

Výukové a herní hřiště v přírodním stylu chápe venkovní prostor jako příležitost seznámit děti s přírodou a poznat sám sebe. Pro pochopení krásy, síly, složitosti i jednoduchosti přírody často nestačí ani celý život. Naše zahrada dětem ukazuje, jaké smysly člověku slouží a jak si je může v přírodě vyzkoušet. Hmatová stezka dává příležitost vyzkoušet ruce, nohy i celé tělo z pohledu daru hmatu. Čich zde můžeme trénovat na velké řadě vonných rostlin. Sluch tříbíme venkovním hudebním nástrojem, potrubním telefonem a šuměním listů osik. Zrak je naším základním průvodcem a umožní nám pozorovat změny v přírodě. Na hřišti je hodně kvetoucích rostlin a podzimních barvičů - opadavých stromů. Pozorovat můžeme život v domečku pro brouky. Příroda je naší živitelkou a má mnoho chutí. V zahradě najdeme jedlé plody, známé (jablka, třešně, švestky...), ale i méně obvyklé (muchovník, kanadská borůvka, jedlý jeřáb,...), bylinky a sezónně pěstované plody (např. dýně). Naše hřiště využívá síly všech čtyř živlů: vzduchu, ohně, vody i země. Děti, jenž se zde baví, však musí počítat s tím, že poznávání je náročná cesta a žádá si oběti. Rodiče by se tedy neměli zlobit, že jejich děti budou špinavé.

Realizační skupina

Autor

Ing. Ondřej Semotán

Majitel

Město Strmilov

Dodavatel

Bartl, s r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Město Strmilov

Bydliště/Sídlo společnosti

Strmilov

Vztah ke stavbě

Majitel

Webová stránka

Telefon

+420 384 497 177

E-mail

rozvoj@strmilovsko.cz

Kontaktní osoba

Jaroslava Sedláková

Logo/Fotka

Doplňující informace

Hřiště vzniklo pro Mateřskou školku Strmilov v roce 2015 a je ve stylu přírodní zahrady. Jmenuje se Pod křídly draka a dominantu tvoří originální prolézačka dračí hlavy s otevřeným chřtánem. Většina prvků je ze dřeva (pergola, terasa, skluzavka, amfiteátr). Na zahradě se děti seznamují se 4 živly, jenž si mohou i osahat. Vzduch reprezentuje větrné kolo a dendrofon. Oheň společné ohniště. Vodu si děti vyzkouší u studny a do země si mohou hrábnout na pokusné zahrádce či na písku.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací