Aktivity

2020

15 let Nadace dřevo pro život

  • registrace do speciální kategorie Zajímavosti ze dřeva ukončena

Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků v českých lesích.

Dřevěná stavba roku 2020

Dřevěná stavba roku je soutěžní anketa, která představuje dřevěné stavby ve všech jejich podobách – od rodinného domu i srubu, přes dětské hřiště či rozhlednu až po dřevěný interiér.

Dřevo je cesta

Projekt vysvětluje veřejnosti, že využívání dřeva - naší významné obnovitelné suroviny - je cesta k rovnováze na Zemi.

Stavby s vůní dřeva 2020

Stavby s vůní dřeva je největší studentská soutěž zaměřená na dřevěné stavění v české republice.

PUTOVNÍ VÝSTAVA NADACE DŘEVO PRO ŽIVOT 2020 – účast na veletrzích

Putovní výstava Nadace dřevo pro život představuje projekty této nadace. Patří mezi ně soutěžní anketa Dřevěná stavba roku, studenská soutěž Stavby s vůní dřeva a osvětová kampaň Dřevo je cesta.
  • Stánek na veletrhu FOR WOOD (6.-8. 2. 2020)

Požární ochrana

Les je lékárna

Projekt Les je lékárna představuje les z tohoto nevšedního pohledu. Účastníci se dozví nejenom o účincích přírodních léčiv, ale některé z nich mohou na místě i ochutnat.

MeziStromy.cz

MeziStromy.cz je vzdělávací lesnicko-dřevařský portál, který je zdrojem důvěryhodných informací o lese, o lesním hospodářství a dřevu a dřevozpracujícím průmyslu.

Ukážeme Vám les, jak ho neznáte

Projekt interaktivní formou seznamuje účastníky s lesem a lesnickými činnostmi očima lesníků. Tyto činnosti si mohou účastníci vyzkoušet přímo v terénu.

VYDÁVÁNÍ PRAVIDELNÉHO NEWSLETTERU

newsletter informuje o činnosti Nadace - pravidelně rozesílán našim partnerům, účastníkům našich a akcí a dalším podporovatelům
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací