Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Dětské hřiště Pastelka v Nedomicích

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Dětské hřiště Pastelka v Nedomicích

Umístění hřiště

Nedomice, 277 14

Popis hřiště a okolí

Hřiště se nachází v centru obce, v krásném přírodním prostředí, v parku u rybníka, kde jsou kachny i vydry. Jejich krmení je příjemným zpestřením pobytu na hřišti. V zimě se na rybníku také dobře bruslí. Je to příjemné místo k posezení, kde se schází nejen děti, ale i jejich maminky a babičky. Díky němu se pozvedlo společenské dění v obci, neboť sem přichází návštěvníci i z přilehlé sousední obce Ovčáry, i když tam mají své vlastní hřiště. Každý, kdo tudy projíždí, se tam rád zastaví. Jeho jedinečným doplňkem je vrbový tunel, který láká k proběhnutí. V blízkosti je velmi oblíbená Venkovská cukrárna.

Zajímavost o hřišti

Hřiště vzniklo za podpory Copánku, což je spolek maminek, které v obci organizují každoročně opakující se akce pro děti, např.: dýňové posvícení – tradiční výstavu a soutěž dýní (probíhá v myslivně naproti hřišti), velikonoční procházku – cestu za pokladem (která u hřiště vždy začíná a končí u kapličky na Cecemíně opékáním buřtů), lampionový průvod se strašidelnou stezkou (koná se právě v parku a na hřišti) aj. Trvalo několik let, než se nám podařilo hřiště postavit, proto si jej teď moc vážíme.

Datum uvedení hřiště do provozu

09/2016

Realizační skupina

autor

TR Antoš s.r.o.

majitel

Obec Nedomice

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Obec Nedomice

Obec bydliště / sídla společnosti

Nedomice

Vztah k hřišti

Majitel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. Jitka Štyksová

Telefon

+420 606 456 890

E-mail

obec@nedomice.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Obec Nedomice leží v okrese Mělník, ve středočeském kraji. Rozkládá se asi 15 km od Mělníka a 7 km od Neratovic. Katastrální výměra obce je 3,23 km². V roce 2019 zde žilo 309 obyvatel. Obec je převážně zemědělská, pěstuje se tady především zelenina. První písemná zmínka o obci je listina z doby krále Václava IV. z roku 1381. Nachází se zde Základní a mateřská škola, která byla postavená v roce 1910. Mezi pamětihodnosti obce patří kamenné kříže, zvonička a pomník padlým v 1. světové válce.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací